ReadyBoost - sensownosc uzycia

Witam serdecznie, mam ostatnio taki pomysl. Slyszalem ze Funkcja ReadyBoost w Viscie (home premium) polega na tym ze mozna z jakiegokolwiek urzadzenia (np karty pamieci, mp3) wykonac dodatka pamiec ram. Na jakiej zasadzie to dziala? Czy jesli mam 1024mb ramu na laptopie mam to wejscie na karty pamieci i mam karte pamieci 256 mb (olympusa, pamiec xd) to czy to troszke podziala poprawiajaco na moj laptop? Znaczy czy bedzie moglo chodzic wiecej programow jednoczesnie nie przycinajac w tym samym czasie?

Jesli jest odpowiedz na to pozytywna prosze o napisanie jak to ustawic aby dzialalo najbardziej efektywnie, oraz co najlepiej dokupic aby za najmniejsza kase miec jak najlepszy efekt? Pozdro.

Przy 1024 mb pamięci ram, jak dodasz 256 mb jako readyboost, różnicy żadnej nie odczujesz.

Co do opcji ready boost było już dużo na ten temat wałkowane, nawet jeśli miałbyś pendriva 1024 mb to wielkiej różnicy nie zauważysz, wiem , bo sam mam opcje ready boost, choć u mnie jest odwrotnie, bo mam 576 ramu, system nieco zauważalnie przyspieszył , ale u ciebie ni ebedzie się opłacało stosować tej opcji

czytaj np tutaj, oraz tutaj i tutaj

Narazie potestuje mojego pendriva. Z tego co wynika z tych artykulow to narazie spelnil swoje zadanie bo Vista go nie odrzucila. Zobaczymy, dzieki za odpowiedzi.

ooo miałem juz dawno przetestowac tą funkcje . dzisiaj poszukam mojego kingstona i zobaczymy efekty . powinny być zdumiewające bo mój pendrive ma Transfer 19 MB/s - odczyt oraz 13 MB/s - zapis

Sie zobaczy :slight_smile:

No w sumie czekam na efekty twojego testu. Pozatym zapodaj jaki to model kingstona ?

Ja z tej funkcji kożystam. Mam taki jak w opisie. Bez pena komp włączał się 32 sekundy, a z penem 28. Zawsze coś. Różnica odczuwalna (mała ale zawsze) w programach graficznych i niektórych grach.

Pozdrawiam kuhar!

Złączono Posta : 07.05.2007 (Pon) 20:10

Błąd 34 i 30,5 :smiley: