Realtek AC 97 ASUS -Problem z dzwiekiem


(Tuning Pako) #1

Witam

Posiadam płyte ASUS A8N-SLI z karta dzwiekową 5.1 Realtek AC 97. Pobrałem najowsze sterowniki 6213 ze strony realtek. Problem jest w tym że graja mi tylko 2 przednie głośniki natomiast jak zrobie TEST to odzywają sie wszytkie głośniki.

Bardzo prosze o porade


(goomish) #2

Porada jest póki co jedna - czekać cierpliwie na porządne sterowniki do chipsetu AC97.

Zresztą... wystarczyło przejrzeć choć ze dwie podstrony wstecz tego działu forum. Nawet nie musiał byś nic pisać :slight_smile:


(system) #3

jeżeli w teście sa wszystkie głosniki to wina jest po stronie odtwarzacza. więc jednym słowem konfiguracja odtwarzacza . ja miałem podobnie choć pod XP ale myslę że jest to ta sama przyczyna. ja używam windows media player więc w nim musiałem ustawić głośniki 5.1. i teraz grają wszystkie .

wszystko zależy od tego też czy dany odtwarzacz ma mozliwość odtwarzania dzwięku 5.1.


(Wujek 15) #4

Tutaj zalezy od sterownikow. Patrzylem na wylot konfiguracje glosnikow. I nie grają wszystkie.. I nie chodzi tez o to by chodzily wszystkie ale zeby to odtwarzalo czysto. A nie jak teraz muzyka przy niektorych dzwiekach zanika, trzaski dosc slyszalne dla uszu.. bez sens..Poza tym sprawdzane na najnowszym winamapie i WMP z Visty.


(Tuning Pako) #5

Też używam Windows media player napisz mi gdzie jest opcja ustawienia dzwieku 5.1 ??


(Renek 1962) #6

W opcji WMP jest zakładka urządzenia i wybrać głośniki, i można z poziomu WMP ustawić np. 5.1


(Dawiddd55) #7

Ja mam ten sam problem tyle że na płycie Asusa A8N5X i jest to ewidentnie wina sterowników a nie ustawień, bo zarówna na media player 11 nie działa jak i na najnowszym winampie, natomiast na win XP wszystko działa ok. Także narazie jedynym wyjściem jest czekać na lepsze stery.


(system) #8

W WMP jest zakładka narzedzia/dvd/zaawansowane/w zakładce main na samej górze masz output i tam właśnie wybierasz zestaw 5.1.

Złączono Posta : 10.02.2007 (Sob) 21:12

i w panelu sterowania w opcjach dzwieki /ustawienie głośników zmienić na głośniki 5.1.


(Wujek 15) #9

Darek.. wybor.. wyborem.. ale i tak nie dziala poprawnie. Co prawda dziala 5 kanalow. W innym temacie opisalem dokladnie jak to gra. Jak stacjonarne DVD. Ale muzyka zanika przy wlaczeniu sie niektorych dzwiekow. I szumy są... a jak nie ma szumow to straszny zanik jest ( tak jakby spadek napiecia ) ale na XP jest OK. Czekamy na lepsze stery.. tylko i wylacznie. Poza tym przy kodeku ffdshow nie widze tam zakladki main :slight_smile:


(goomish) #10

Ty to nie masz w sumie na co narzekać :P. Masz chociaż dźwięk z 6-ciu głośników. A co ja mam powiedzieć jak grają tylko dwa? :slight_smile:


(Wujek 15) #11

Mam co narzekac.. bo jestem audiofilem i wole nic nie sluchac jak mam slyszec to co slysze :frowning:


(Pokoziomka) #12

Ja mam jeszcze gorszą sytuację. Tez mam AC97 (na Gigabyte GA-8IPE1000-G), ale używam dwóch głośników (mają całkiem przyzwoitą jakość głosu dlatego nie potrzebuję obstawiać się całym zestawem małych głośniczków)-w viscie grają mi mono. Gdy ustawię testowanie dźwięku (ten obrazek z głośniczkami) to sygnałek z zaznaczonego na rysunku lewego głośnika jest odtwarzany w obu głośnikach, a gdy kolej na prawy -cisza.


(Wujek 15) #13

No i widzicie.. jest cala seria blędow.. jesli chodzi o dzwiek. Rozumiem.. moglyby pojawiac sie takie bledy ale gdybysmy cos majstrowali.. w sprzeciez przed sama instalacji plyty.. a to co " zmajstrowalismy " to tylko wlozylismy DVD do napedu i zainstalowalismy Windows Viste... Eh ! Ja mam AC 97 na platformie Gigabyte K8NSC s.939. Nawet instalowalem sterowniki od HD.. ale to nic nie daje. Nadal.. dzwiek zanika..Kiedy ktos sie w koncu za to wezmie..