Realtek ALC 883 brak dźwięku

Zainstalowałem dzisiaj sterowniki do karty dźwiękowej Realtek ALC883 (wersja 5.10.0.6215) na Windowsie XP i nie słyszę teraz żadnych dźwięków. Jak przywrócić z powrotem odtwarzanie dźwięku?

A czy dźwięk działał przed zainstalowaniem tych sterowników? Jeśli tak to czy próbowałeś odinstalowywać je, jeśli to nie pomogło to może przywracanie systemu pomoże, tutaj jest pokazane jak przywrócić system do poprzedniego stanu: http://support.microsoft.com/kb/306084/pl

Tu masz podobne tematy:

realtek-alc883-brak-dzwieku-t363842.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1181598.html

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć :

audioh.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

@ dawidek11 Dźwięk działał przed zainstalowaniem sterowników.

@ XMan Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-G31M-ES2L v1 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake G31

Karta dźwiękowa Realtek ALC883 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

  1. Odinstaluj obecne sterowniki od karty dźwiękowej Realtek w “Dodaj lub usuń programy”.

  2. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

  1. Zainstaluj :

a/ Chipset

b/ Microsoft UAA

asetup.th.jpg

Instalacja jest niewidoczna, klikasz dwa razy na ASetup i uruchamiasz ponownie komputer.

UAA jest potrzebne do wykrycia karty dźwiękowej Realtek HD na Windows XP.

c/ Realtek High Definition Audio Codecs R2.63

Pobierz program :

dla Windows XP.

d/ DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

Po każdej instalacji w/w uruchom ponownie komputer.

W razie problemów :

Start - Panel sterowania - Dźwięki i urządzenia audio - zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Jeżeli nie to wybierz ją - Zastosuj - OK.

Jeżeli masz płytkę ze sterownikami od komputera to włóż ją do napędu CD, zminimalizuj.

Start - Panel sterowania - System - Sprzęt - Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /

  • Aktualizuj sterownik…

Dźwięk nadal nie działa…

  • to dlaczego instalowałeś sterowniki jeżeli było wszystko OK ?

Start --> Wszystkie programy --> Akcesoria --> Narzędzia systemowe --> Przywracanie systemu

–> Przywróć mój komputer do wcześniejszego stanu --> Dalej --> wybierz datę kiedy nie było problemu --> Dalej

–> czekaj do ponownego uruchomienia komputera…

z instalacją dźwięku hd na WinXP często są problemy

po PRAWIDŁOWYM zainstalowaniu

a następnie dopiero sterowników

http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-Hig … 21164.html

przejdź do menadżera urządzeń (prawy klik na mój komputer -> właściwości -> zakładka sprzęt -> menadżer urządzeń)

powinna być żółta ikonka PCI Device na którą trzeba kliknąć i wybrać aktualizacje sterowników… niech wyszuka sobie jeszcze raz i powinno być ok

Masz zainstalowany Windows XP Service Pack 3 ?

Również posiadam płytę główną GIGABYTE, system Windows XP Prof. SP3 oraz dokładnie tą samą kartę dźwiękową czyli Realtek ALC883

  • wszystko działa super :slight_smile:

Zainstalowałeś :

  1. DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

  1. min. .NET Framework 2.0 na nowsze gry .NET Framework 3.5

:?:

Prawidłowa konfiguracja sterowników Realtek HD Audio

Brak dżwięku na panelu przednim komputera.

Instalacja sterownika do karty dźwiękowej HD (High Definition Audio Controller).

A może tylko brakuje odpowiednich kodeków ?

Masz dźwięk podczas uruchamiania oraz wyłączania komputera ?

Dziękuję za pomoc. Rozwiązanie problemu okazało się banalne, ponieważ w Menedżerze Realtek HD Audio miałem odznaczoną opcję Wyłącz wykrywanie gniazda panelu przedniego. @ XMan , to ty podałeś mi link, dzięki któremu udało mi się naprawić dźwięk. Nowe sterowniki instalowałem, ponieważ poprzednie były już nieaktualne. Jeszcze raz gorąco dziękuję. Być może sposób opisany przez Ciebie wcześniej jeszcze się komuś przyda :D.

P.S. Dziękuję także za doradzenie skanu programem CCleaner. Jest to bardzo dobry program, który oczyścił mi komputer z ponad 1 GB różnorakich śmieci. Dzięki niemu komputer działa teraz szybciej.

Te sposoby/poradniki już się przydały od b. dawna dla wielu użytkowników forum :wink:

Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń --> Skanuj rejestr --> Napraw rejestr.

kliknij aby powiększyć :

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Pozdrawiam,

Krzysztof.

Eusing Free Registry Cleaner usunął mi 3869 błędów w rejestrze! Znakomity program. Dziękuję za polecenie go :smiley:

Jeżeli masz system Windows XP to polecam jeszcze :

Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Efekty wizualne - zaznacz tylko

6 pozycji - Zastosuj - OK :

b6f4bd33aeb1d059m.jpg86e86da81e7e892fm.jpg

  • już więcej nie będę :smiley:
  • nowe sterowniki mogą być gorsze i jeżeli wszystko działa OK to nie aktualizuj :wink:

Pozdrawiam.

Nic nie szkodzi :smiley: Każda rada dotycząca przyspieszenia komputera się przyda :slight_smile: Ta metoda też działa