Realtek: Cannot find wave volume control


(Sageumi) #1

Witam.

Mam właśnie taki problem jak w temacie. Otóż gdy włączam grę czy muzykę to nic nie słyszę, natomiast jeśli jakieś powiadomienia systemowe (ostrzeżenie, błąd, itp) działają normalnie. Gdy wchodzę w menu Realtek'a, wybieram zakładkę wykrywanie złącza i klikam "Rozpocznij" pojawia mi się właśnie taki błąd (RealTek Sound Manager: Cannot find Wave Volume control). Już miałem kiedyś podobny problem i przeczytałem gdzieś jak to zrobić ale teraz nie mogę znaleźć tej strony :expressionless: Proszę o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich userów :slight_smile:


(Kuczkowiak) #2

Kliknij 2 x na głośniczek w zarządzaniu głośnościa wejdź we właściwości i na liście ''Odtwarzanie'' zahacz ''Wave'' klik na OK


(Sageumi) #3

dzięki wielkie :wink:


(Siusiakinieplacza) #4

cześć, mam taki sam problem, tylko nie wiem gdzie jest ten głośniczek, bo jak klikam w ten na dole po prawej stronie to pisze takie coś: "Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących. Aby zainstalować urządzenia miksujące, przejdź do panelu sterowania, kliknij kategorię drukarki i inny sprzęt, a następnie kliknij ikonę dodaj sprzęt.

Działanie tego programu zostanie teraz zakończone."

I można nacisnąć tylko ok, proszę o pomoc, dzięki z góry. :slight_smile:

I jeszcze dodam że wszystko jest podłączone jak trzeba, bo jeszcze dziś słuchałem muzyki.