Realtek HD Audio - brak dzwięku - błędy

Witam, mam problem z płytą głowną - GIGABYTE GA-MA74GM-S2H AMD 740G AM2 AM3 otóż nie mam dźwięku, przeinstalowywanie sterowników nic nie daje, nawet te na stronie producenta też nie działają, screeny na dole:

http://img153.imageshack.us/img153/2233/dzwik.png

http://img153.imageshack.us/img153/2233/dzwik.png

http://img594.imageshack.us/img594/6375/kupap.png

http://img541.imageshack.us/img541/1852 … ftytuu.png

nie wiem co mam robić myślałem że przeinstalowanie systemu coś pomoże ale nic nie pomogło… Pozdrawiam i proszę o pomoc

Sterowniki chipsetu instalowałeś ? Czy system który postawiłeś był już z SP 3?

Chipsetu chyba tak ;D a system był bez sp dopiero musiałem zainstalować 1 i 3

Zrobimy tak : podam Ci link ze stroną do sterowników płyty głównej . Zanim jednak to zrobie muszę wiedzieć jakie sterowniki były instalowane.Co do SP. Aby zainstalować SP 3 musisz mieć wcześniej zainstalowany SP 2 ,nie wykluczone ,ze część problemów z jakimi się borykasz jest właśnie tego skutkiem.

Teraz przypomnij sobie jakie stery instalowałeś…

kurcze jak zainstalowałem Windowsa no to chciałem zainstalować sp3 to mi wyskoczył błąd i pisało aby go zainstalować muszę mieć przynajmniej sp1 … a stery z płyty producenta nie wiem jakie ;/ pisze tylko to Driver realtek hd audio … i tyle

Wejdź na stronę Realteka i ściągnij najnowsze sterowniki.

http://www.realtek.com/downloads/downlo … Down=false

http://www.softmania.pl/program-1351-re … ver.html#m zainstaluj to zaraz po usunięciu tych niedziałających.

Zrobimy tak : odinstaluj te sterowniki AUDIO. możesz do tego użyć programu (nawet wskazane ) -Revo Uninstaller - dlaczego ? bo usunie Ci wszystkie wpisy z rejestru w czasie odinstalowywania sterowników ,musisz tylko wybrać : tryb zaawansowany. Następnie ściągnij sobie CCleaner i przeczyść rejestr systemowy z wadliwych wpisów. Kiedy to już zrobisz ściągniesz i zainstalujesz sterownik chipsetu AMD Chipset Driver 8.591 2009/09/29 ,restart kompa , zainstalujesz sterowniki Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip R2.48 , restart kompa ,zainstalujesz sterownik Realtek PCIe LAN Driver 5.75. Restart - teraz powinno być OK

P.S - ponieważ serwer na którym znajduje się polska strona GIGABYTE jest teraz w konserwacji dam Ci link do strony anglojęzycznej http://www.gigabyte.com/products/produc … id=3490#dl - stery ściągaj z pozycji EUROPE.powodzenia.

Sterowniki umiem instalować jak kolega jest taki mądry to niech mi pomoże teraz z tym problemem, odinstalowałem wrzystko i instalowałem tak samo jak kolega kliszka mi doradził i podczas instalowania sterownika audio Realtek wyskoczył błąd (screen na dole) probowałem na różne sposoby i dalej to samo, przeczytałem o moim błędzie w google i trzeba cos takiego zainstalować - http://support.microsoft.com/kb/888111 za Chiny nie wiem jak sie do tego zabrać, mógłby mi ktoś to przetłumaczyć na Polski? :smiley:

http://img541.imageshack.us/img541/2274/sdsdsdsdsd.png

Uploaded with ImageShack.us

Zrobimy tak :

Deinstalacja SP 3 z XP-ka.

kliknij START , a nastepnie URUCHOM

tam trzeba wpisac nastepujaca fraze:

C:\Windows$NtServicePackUninstall$\spuninst\spuninst.exe , a nastepnie kliknij

OK , pozniej wystarczy postepowac wg wskazowek instalatora. Po wszystkim

zrestartowac komputer i po SP 3. 100% dziala i dzieki temu oszczedzamy czas i

nerwy omijajac format.

Nastepnie przeczyść rejestr systemowy CCleaner -em

Następnie zainstaluj SP 2 - http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP- … 11538.html , restart kompa , zainstaluj SP 3 - http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP- … 12243.html lub http://www.programosy.pl/program,window … ack-3.html - restart komputera. Teraz zainstaluj jeszcze raz sterowniki AUDIO - Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip R2.48 ,powinno być OK.

P.S - jak z Menadżerem Urządzeń? zainstalowałeś chipset ? znaki zapytania jeszcze są ?

Zbędne posty i podpinka > kosz.