Realtek HD Audio - nie ma dźwięku ;/

Mam jakąś karte Realtek HD Audio i stery na płycie do niej, ale coś sie pluł o jakiś bus driver, to znalazłem na forum to i zainstalowałem, sterowniki poszły mimo to nadal nie ma dźwięku ;/ Wywaliłem te i zainstalowałem inne też nic, chociaż przy odinstalowywaniu wywaliło drivers remove failtrue. Teraz ściągam jeszcze inne sterowniki, ale nadziei za dużej nie mam :stuck_out_tongue: Wie ktoś jak ten problem rozwiązać?

Odinstaluj stery. wrzuć potem stery mobo, DirectX i stery Realtek HD. :mrgreen:

Mialem podobny problem. Windows pokazywal zintegrowana karte dżwiękową jako PCI device.

Znajdz na płytce instalacyjnej płyty głównej katalog ze sterownikami audio. W środku powinien byc mały piliczek (kb888111.exe). Zainstaluj i jesli windows nie znajdzie sam karty to musisz w menedżerze urządzeń aktualizować sterownik. Powinien rozpoznac go jako hd audio. Dopiero teraz zaintaluj sterowniki z płyty. :slight_smile:

mozesz tez zrobic tak: odinstalowac stery, reset, zainstalowac stery, pobrac late z winupdate

albo:

uruchomic oprogramowanie realteka (to gdzie widac wtyczki na obudowie) i poprzegladac opcje

pozostaje tez inna ewentualnosc - mogles wyciszyc dzwieki w systemie, albo jako urzadzenie wyjsciowe ustawic zly driver… do wyklikania w controlpanelu

To pomogło, dzięki :slight_smile: