Realtek HD audio się nie uruchamia

(Counter Shots ) #1

Witam

koledzy polecili mi te sterowniki Realtek HD audio i po ściągnięciu i zainstalowaniu nie chcą się włączyć czemu może coś źle zrobiłem wytłumaczył by ktoś jak mam zrobić ??

(Marek Krakus) #2

Napisz może coś więcej -typ płyty głównej,karty dźwiękowej,jaki masz system.Jakie te Realteki.Co ci się nie włącza-dźwięki systemowe masz?

(Counter Shots ) #3

powiem tak mam system windows XP nazwa karty dźwiękowej creative sound blaster live! 5.1 digital nazwę płyty głównej nie powiem bo nie znam

a te realteki to przecież napisałem realtek HD audio to jest nazwa i jak to pobrałem zainstalowałem to powinien być głos i na pasku powinien się pokazać taki pajączek a u mnie nic

Proszę o pomoc

z góry dziękuje

(system) #4

Najpierw musisz zdecydować, którą kartę dźwiękową chcesz używać, bo masz dwie: Realtek HD Audio (jest na płycie głównej) czy Creative Sound Blaster (wetknięta w slot PCI)? Najlepiej Realtek wyłączyć w BIOSie, a potem myśleć o sterownikach do karty Creative, ponieważ jest lepsza.

A może masz fabryczną płytę instalacyjną do karty Creative? Jeśli tak, to jej użyj do zainstalowania sterowników i oprogramowania. Oczywiście, zestaw głośników podłącz z tyłu komputera do właściwych gniazdek karty Creative, a nie tej zintegrowanej Realtek.

(Qba Lukaszczyk) #5

Lepiej korzystaj z Sound Blastera. Wyłącz integrę w BIOSie i podłącz głośniki do Sound Blastera. Zainstaluj sterowniki dołączone przez producenta, a te od Realteka wywal.

(Counter Shots ) #6

właśnie żebym miał orginalne sterowniki ale nie mam mam takie jakieś dziwne pobrane z internetu nic w nich nie można zrobić

Może dałby ktoś mi link do sterowników

takich już lepszych bardzo bym był wdzięczny

(Qba Lukaszczyk) #7

Sprawdź jaka dokładna nazwa karty. Na stronie Creative'a znajdź sterowniki. "Szukaj" nie boli.