Realtek HD audio się nie uruchamia

Witam

koledzy polecili mi te sterowniki Realtek HD audio i po ściągnięciu i zainstalowaniu nie chcą się włączyć czemu może coś źle zrobiłem wytłumaczył by ktoś jak mam zrobić ??

Napisz może coś więcej -typ płyty głównej,karty dźwiękowej,jaki masz system.Jakie te Realteki.Co ci się nie włącza-dźwięki systemowe masz?

powiem tak mam system windows XP nazwa karty dźwiękowej creative sound blaster live! 5.1 digital nazwę płyty głównej nie powiem bo nie znam

a te realteki to przecież napisałem realtek HD audio to jest nazwa i jak to pobrałem zainstalowałem to powinien być głos i na pasku powinien się pokazać taki pajączek a u mnie nic

Proszę o pomoc

z góry dziękuje

Najpierw musisz zdecydować, którą kartę dźwiękową chcesz używać, bo masz dwie: Realtek HD Audio (jest na płycie głównej) czy Creative Sound Blaster (wetknięta w slot PCI)? Najlepiej Realtek wyłączyć w BIOSie, a potem myśleć o sterownikach do karty Creative, ponieważ jest lepsza.

A może masz fabryczną płytę instalacyjną do karty Creative? Jeśli tak, to jej użyj do zainstalowania sterowników i oprogramowania. Oczywiście, zestaw głośników podłącz z tyłu komputera do właściwych gniazdek karty Creative, a nie tej zintegrowanej Realtek.

Lepiej korzystaj z Sound Blastera. Wyłącz integrę w BIOSie i podłącz głośniki do Sound Blastera. Zainstaluj sterowniki dołączone przez producenta, a te od Realteka wywal.

właśnie żebym miał orginalne sterowniki ale nie mam mam takie jakieś dziwne pobrane z internetu nic w nich nie można zrobić

Może dałby ktoś mi link do sterowników

takich już lepszych bardzo bym był wdzięczny

Sprawdź jaka dokładna nazwa karty. Na stronie Creative’a znajdź sterowniki. “Szukaj” nie boli.