REaltek HD Audio Win7 - Brak dzwięku

Witam

Posiadam Realtek HD Audio ALC262

Mój system operacyjny to Win 7 Ultimate :smiley:

Póki nie zainstalowałem Karty graficznej Radeon HD 6450 :slight_smile: to miałem dzwięk i wykryte urządzenie w menadzerze urządzeń jako Realtek HD Audio czy jakoś tak ale po zainstalowaniu karty wykrywa mi Realteka jako Urządzenia zgodne ze standardem HD Audio ale dzwięku nie mam a jak najade myszką na ikonke dzwieku to piszę żadne urządzenie dzwiękowe nie jest włączone lub nie podłączono głośników a wszystko jest podłączone dobrze. :idea:

Prosże o pomoc gdyż mi skończyły się pomysły i nie bardzo wiem co robić. :expressionless: :?

W takim razie spróbuj zainstalować sterownik dźwięku http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-Hig … 21164.html :slight_smile:

Zapewne masz dwa urządzenia audio teraz Realtek i ATI HDMI w Panelu sterowania > Dźwięk musisz wybrać domyślne. Ewentualnie trzeba nieraz zainstalować wcześniejsze a najlepiej ze strony producenta. Zauważyłem że często z płytami MSI nowsze nie chcą poprawnie pracować.

Witam

Miałem ten sam problem. Sęk w tym, że musisz sobie samemu wybrać, z którego sygnału wyjścia dźwięku chcesz skorzystać - czy zwykłego głośnikowego, czy z sygnału pochodzącego z HDMI. Ja np. mam podłączony pod HDMI telewizor i gdy oglądam filmy przełączam sobie sygnał dźwięku na HDMI. Jak gram, przełączam na tradycyjne głośniki (oczywiście w trybie domyślnym mam na głośniki). I tyle w temacie. Pozdro :slight_smile:

Próbowałem instalować tak sterowniki ale i tal była lipa więc weszłęm z ciekawości w bios i nawet niewiedziałem że karta dzwiękowa sama się wyłaczyła po zamontowaniu karty graficznej xD