Realtek HD autdio Input

Witam.

Poszukuję sterownika Realtek HD audio Input do mikrofonu ponieważ nie działa mi mikrofon i może to naprawie mój problem :]

Przeszukałem połowę internetu i nie mogę znależc.

Pozdrawiam

co to za płyta główna instalowałeś sterowniki dołączone do niej ? mikrofon wpiąłeś do różowego gniazda ? jesteś pewny, że działa ?

Zainstalowałem wszystko z płyty Gigabyte i później nie działały mi głośniki to zainstalowałem output to pomogło ale nie moge intput znaleść no i chyba jak głośniki w słuchawkach działają to mikrofon też powinien :stuck_out_tongue:

prawidłowo podpiąłeś słuchawki ? z przodu czy z tyłu kompa ?

aż taki głupi nie jestem z przodu różowe do różowego zielone do zielonego

Dodane 24.06.2011 (Pt) 19:10

może ktoś wrzucić ten sterownik ?

A podałeś model płyty, nikt tu wróżką nie jest.

Moja płyta główna to :

plytaglowna.png

http://imageshack.us/photo/my-images/32 … lowna.png/

Dodane 25.06.2011 (So) 8:24

Nie wiem dlaczego pisze Nazwa Płyty głównej nieznane a obudowy nie mogę rozkręcać bo mam jeszcze gwarancje :confused:

A na płycie do płyty głównej jest NVIDA Geforce 6100/nForce Series Utility CD

12DC1-MCP61AM2-120R

Ver. 1.2 może to jakoś pomoże

Zrób update Everest i wtedy powinien wyskoczyć wszystko o płycie głównej ewentualnie odkręcamy obudowę i szukamy dużych białych cyferek i liter przeważnie są pod jednym z PCI , co do

sterowników do realteka jeżeli nada nie działa to złe podpięcie ,winy mikrofon lub uszkodzony układ karty dźwiękowej wrzuć jeszcze screen menadżera urządzenie !!

Obudowy nie mogę rozkręcać ponieważ mam jeszcze gwarancje a gdy ją rozkręcę się rozerwie pląba i już nie będzie gwarancji i czy mógł by ktoś podać link do najnowszego everesta bo się na tym nie znam :confused: i nie wiem który najnowszy :stuck_out_tongue: a aktualizacji nie mogę znaleźć

Dodane 25.06.2011 (So) 8:47

A po jakimś innym urządzeniu np rodzaju karty graficznej da się rozpoznać?

http://www.gigabyte.com/products/produc … 73&dl=1#ov lub http://www.gigabyte.com/products/produc … id=2438#ov w zależności od nr rev. płyty głównej. Zobacz w programie AIDA32

Czyli mam zainstalować program ADIA32 zobaczyć jaką mam płytę i co dalej mam zrobić na tych stronach ? zaraz zobaczę jaką mam płytę bo ten program mi się właśnie pobiera

Dodane 25.06.2011 (So) 9:10

74396983.png

W programie ADIA32 mam to samo

Zainstaluj AIDA64 Extreme Edition ( dawniej Everest ) tak jak pisałem wcześniej rzuć screen Menadżera Urządzeń ( Mój Komputer klikasz prawy myszki właściwości zakładka Sprzęt i Menadżer Urządzeń)

Jesteś wielki programem Adida64 wyświetliła mi się nazwa płyty głównej :

SS z menadżera urządzeń

screenmenader.png

A oto z ADIA64

wielki.png

Tak jak Ci dałem linki, spróbuj zainstalować drivery z jednej z nich i zobacz. Model płyty można było odczytać już po pokazaniu tych literek i cyferek wpisując w google. Nr rev. powinien być zapisany gdzieś na płycie.

masz zainstalowane stery od Realtek jeżeli tak to powinieneś mieć w panelu wyświetlone czy do komputera jest podłączony mikrofon różowe wejście , ewentualnie zakładka mikrofon

Dodane 25.06.2011 (So) 9:44

najlepiej ściągnąć ze strony producenta w tym wypadku realtek na stronach gigabyte są nieaktualne nie ma żadnej różnicy jeżeli masz realteka to ściągasz dany sterownik do systemu a on sobie sam wyszuka co mu jest potrzebne