Realtek HD - brak wyjść w menadżerze

Witam!

Posiadam zintegrowaną z mobo dźwiękówkę na chipsecie Realteka (nie pamiętam już którym). Ostatnio, chcąc obejrzeć film, przełączyłem dźwięk ze słuchawek USB na kartę dźwiękową. Ku mojemu zaskoczeniu z głośników płynęła tylko cisza. Sprawdziłem ustawienia w menadżerze i oto co ujrzałem:

http://ragreen.wrzuta.pl/sr/f/8fMs667Mbty

Jeszcze dwa dni temu wszystko działało. Nie wiem, co mogło się stać. Po podłączeniu jacka do wyjścia pojawiają się komunikaty o podłączeniu, jednak wskazują na ten samo, niebieskie, wyjście. Reinstallowałem sterowniki zarówno w wersji 2.53 jak i 2.61. Nic to nie pomogło. Także reinstall SP3 dla XP nic nie dał.

Z góry dzięki za pomoc.

PS. Mikrofon podłączony do różowego wejścia działa w 100%. Dodatkowo mam podłączoną wieżę Hi-Fi oraz emiter FM (dwa gniazda zajęte).

  • sprawdzałeś przywracanie systemu /punkt przywracania systemu/ z datą kiedy wszystko działało ?

Mogą być również wirusy :frowning:

Dodatkowo przeczytaj :

cichy-mikrofon-t401860.html

Prawidłowa konfiguracja sterowników Realtek HD Audio

Brak dżwięku na panelu przednim komputera.

Instalacja sterownika do karty dźwiękowej HD (High Definition Audio Controller).

Wirusów brak. Wszystko skonfigurowane jak należy. Przywracanie systemu wyłączone.

Z jakich dodatkowych programów korzysta Menadżer Realtek HD? CCC potrzebuje platformy .NET, a ta aplikacja?


Dziś po włączeniu PC wszystko działa jak należy… Wczoraj przez 5h nic się nie dało zrobić, a teraz… WinSh!t mnie przerasta czasami.

Do zamknięcia.