Realtek PCI GBE Family Controller Cisco scientific Atlanta 2100 - kabel sieciowy odłączony

Witam. Mam następujący problem. posiadam stary modem, który ma dwa wejścia: USB i Ethernet. na starym komputerze z Windowsem XP był połączony przez USB i internet działał. Teraz na nowym komputerze z Windowsem 7 nie mam możliwości podłączenia go przez USB ponieważ nie ma do niego nowych sterowników. Zostaje Ethernet. tylko ze problem polega na tym, że po podłączeniu komputera do modemu, on w ogóle nie reaguje. Przez cały czas jest “Kabel sieciowy odłączony”. Sprawdzałem na 2 kablach Ethernet i nic to nie dało. Testowałem także na drugim komputerze (laptopie) i tam Kabel z komputerem się połączył, ale nie uzyskał dostępu do internetu. Powstała tzw. “sieć niezidentyfikowana”. Dzwoniłem także do usługodawcy i stwierdzili, że po ich stronie wszystkie parametry są w porządku.

zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty sieciowej ale to nic nie dało. Poza tym włączyłem program “Realtek Ethernet diagnostic Utility” W sekcji Cable w kolumnie Status wszędzie jest Open, lecz czasem jest Short gdy przytrzymaj Kabel ethernet przy modemie bym na 100% był pewien ze jest on podłączony. Ale nie wiem czy to od tego zależy bo czasem się ten status Short pokaże a raz nie. w najlepszym przypadku był 2x Short przy “Pair” oznaczonym jako 4-5 i 7-8.

(Są możliwe 3 statusy: normal open i short).

Nie mam pojęcia co robić.

Nazwa modemu i karty sieciowej w nazwie tematu.

Czy to występuje tylko na jednym kablu, czy na wszystkich? Jeśli tylko na jednym, prawdopodobnie jest źle zarobiony. Upewnij się, że kabel jest dobrze wtyknięty do karty sieciowej, powinna zapalić się dodia przy karcie po podłączeniu, jeśli gasną, widocznie kabel sieciowy wypada z karty sieciowej (np. ja mam tak w swoim laptopie), tzn. wtyczka siedzi luźno.

Nie mam lampek ani przy modemie (stary model) ani przy karcie sieciowej (stacjonarny). Kabel powinien być w porządku bo był nowy kupiony, a na innym tez nie dzialalo