Realtek RTL8139 + brak internetu (dziwne objawy)

W menadżerze w ogóle jej tam nie ma… Jest tylko ta jedna podłączona pod inne PCI niż wcześniej…

A jak instalowałeś Vistę? Z poziomu XPeka czy jako czystą instalację?

Zarówno na “czysty” dysk jak i jako drugi system na partycji obok…

Spróbuj jeszcze z inną sieciówką :slight_smile:

Nie pomogło… Teraz korzystam ze zintegrowanej na płycie MSI K9N Neo i net pojawia się po około pół godziny na kilka minut i znowu nic…

Czy to mogą być te same problemy co z Neostradą czy Netią o których wszędzie piszą?

Witam.

■■■■■■■ mam to samo identycznie to samo co ty.

Mój problem dotyczy Internetu, konkretnie sieci Dialog.

Posiadam system Win. Vista Ultimate w wersji OEM, otóż nie mogę się połączyć z netem ,korzystam z karty sieciowej PCI, adres IP jest ustawiony na sztywno, brama internetowa również ,ustawione dwa serwery DNS- wszystko to dotyczy IP v 4.

Podczas restartu systemu i po jego uruchomieniu wyskakuje sieć niezidentyfikowana ,a bardzo często tylko połączenie lokalne. Podczas wprowadzania danych IP , Bramy i adresów DNS wyskakuje komunikat :

Inny komputer w tej sieci ma taki sam adres IP jak ten komputer.

Czasem uda się połączyć z siecią Dialog , ale po chwili mimo opisu że jest sieć wszystko umiera. W opcjach oszczędności energii „wyłącz to urządzenie” ptaszek jest odznaczony. Może używają filtracji MAC-a karty ? , nawet zmiana MAC-a sieciówki nic nie dała

W systemie Windows XP tych problemów nie ma.

Znalazłem w Usługach opcje Shared Access-udostępnianie połączenia internetowego, ta usługa jest wyłączona i ni cholery nie da się jej uruchomić- Dlaczego?.

Może to jest przyczyną? , sam już nie wiem pomysły mi się skończyły, może Państwo znajdziecie rozwiązanie.

Łącze stałe ADSL 1024//256 kbs

Modem Callisto 821

Płyta główna Asus A7N8X-X

Ps.

Zmieniłem karte na zintegrowaną na płycie gł. , problem występuje nadal

Pozdrawiam