Realtek RTL8139 Family

Witam

Zakupiłem dziś do mojego starszego komputera kartę sieciową Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet.

Po włożeniu do gniazda,połączeniu skrosowaną skrętką i odpaleniu komuterów(drugi to laptop) poprawnie skonfigurowałem połączenia w obu komputerach(ip,brama,grupa robocza). Oba pracują na XP Professionalach. Niestety jesli próbuję przez IE (lub uruchom-> \192.168.0.2) połączyć sie z drugim nie może się połączyć. Pingi nie działają nie działają na żadnym.

Co ciekawe program ScanLAN znajduje obie karty sieciowe, w laptopie(gdzie sieciówka już była)oba są widoczne w “Moje miejsce sieciowe”->“Wyśiwetl komputery grupy roboczej”, z tym że na stacjonarny z nową sieciówką nie ma dostępu, z kolei na tym z nową sieciówką nie widać laptopa.

Instalowałem nowe sterowniki pobrane ze strony Realtek’a , niestety bezskutecznie. W właściwościach sieciówki zmieniłem też z Auto na 10Mb/s, z Dupleksem czy Pół też nie działa.

Poproszę jakiś pomysł co z tym fantem zrobić…

Nie kupie w wekend drugiej bo nie mam gdzie, ale skoro ta w jakiś sposób reaguje to może nie jest niesprawna.

Spróbuj zrobić tak, jak w tej demonstracji:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … Windows+XP