Realtek RTL8139 - problem z łączeniem z inną kartą przez LAN


(Bartex4) #1

Witam. Posiadam laptopa z kartą Realtek RTL8139 (Win XP HE SP2)oraz komputeraz z kartą Realtek RTL8163C. Problem jest taki że próbuje połączyć te komputery w sieci lan ale gdy pojawia się komunikat że połączono to za jakieś 2 sekundy rozłącza się . Co mam zrobić? Na laptopie ustawiłem IP na 192.168.0.1 i maskę podsieci na 255.255.255.0 a na kompie IP 192.168.0.2 i tą samą maskę podsieci. Zapory wyłączone. W czym problem? Proszę o pomoc.


(Pampali) #2

Jeżeli łączysz te komputery bezpośrednio to musisz użyć trochę innego kabla, tzw. krosowany:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic659690.html


(Bartex4) #3

Taki mam . Dobry?


(Pampali) #4

Nie. Idź do sklepu i poproś o krosowany, albo powiedz że chcesz połączyć dwa komputery bezpośrednio.


(Łukash) #5

Brama domyślna.


(Pampali) #6

Kolega nadał adresy z prawidłowego zakresu, prawidłowo ustawił maskę, najwyraźniej chce połączyć dwa komputery bezpośredni zwykłym "prostym" kablem, widać to na zdjęciu. Czy możesz wyjaśnić o co ci chodzi z:

bo na razie nie było mowy o udostępnianiu internetu?


(Łukash) #7

A tak, z domysłu

A możesz wytłumaczyć to ?

crossover


(Pampali) #8

Windows właśnie tak reaguje gdy spiąć bezpośredni dwie sieciówki "prostym" kablem. W momencie spięcia kabla spada impedancja na stykach co sieciówka interpretuje, w dużym uproszczeniu, jako nawiązanie połączenia w warstwie fizycznej a Windows to wykrywa i sygnalizuje nawiązanie połączenia. Dalej następuje próba nawiązania połączenia w warstwie łącza danych co w tym przypadku kończy się niepowodzeniem, bo spięte jest wejście z wejściem i wyjście z wyjściem. Natomiast jeśli zepniesz dwa komputery prawidłowym kablem ale problem będzie w warstwie sieciowej (IP) to Windows będzie wskazywał aktywne połączenie.


(Łukash) #9

Pampali , No chyba że tak :slight_smile:


(Bartex4) #10

Thx a lot :smiley: