Realtek RTL8139 - problem z łączeniem z inną kartą przez LAN

Witam. Posiadam laptopa z kartą Realtek RTL8139 (Win XP HE SP2)oraz komputeraz z kartą Realtek RTL8163C. Problem jest taki że próbuje połączyć te komputery w sieci lan ale gdy pojawia się komunikat że połączono to za jakieś 2 sekundy rozłącza się . Co mam zrobić? Na laptopie ustawiłem IP na 192.168.0.1 i maskę podsieci na 255.255.255.0 a na kompie IP 192.168.0.2 i tą samą maskę podsieci. Zapory wyłączone. W czym problem? Proszę o pomoc.

Jeżeli łączysz te komputery bezpośrednio to musisz użyć trochę innego kabla, tzw. krosowany:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic659690.html

http://img687.imageshack.us/i/zdjcie0276i.jpg/

http://img825.imageshack.us/i/zdjcie0277.jpg/

http://img825.imageshack.us/i/zdjcie0277.jpg/

Taki mam . Dobry?

Nie. Idź do sklepu i poproś o krosowany, albo powiedz że chcesz połączyć dwa komputery bezpośrednio.

Brama domyślna.

Kolega nadał adresy z prawidłowego zakresu, prawidłowo ustawił maskę, najwyraźniej chce połączyć dwa komputery bezpośredni zwykłym “prostym” kablem, widać to na zdjęciu. Czy możesz wyjaśnić o co ci chodzi z:

bo na razie nie było mowy o udostępnianiu internetu?

A tak, z domysłu

A możesz wytłumaczyć to ?

crossover

Windows właśnie tak reaguje gdy spiąć bezpośredni dwie sieciówki “prostym” kablem. W momencie spięcia kabla spada impedancja na stykach co sieciówka interpretuje, w dużym uproszczeniu, jako nawiązanie połączenia w warstwie fizycznej a Windows to wykrywa i sygnalizuje nawiązanie połączenia. Dalej następuje próba nawiązania połączenia w warstwie łącza danych co w tym przypadku kończy się niepowodzeniem, bo spięte jest wejście z wejściem i wyjście z wyjściem. Natomiast jeśli zepniesz dwa komputery prawidłowym kablem ale problem będzie w warstwie sieciowej (IP) to Windows będzie wskazywał aktywne połączenie.

Pampali , No chyba że tak :slight_smile:

Thx a lot :smiley: