Reboot and Select proper Boot device - Komp nie widzi dysków

Witam. Trzy tygodnie temu kupiłem wszystkie części który potrzebne do złożenia kompa, złożyłem go i wszystko pięknie śmigało, aż do przed wczoraj. Pierwszymi oznakami było, że myszka się zatrzymała w miejscu i ponowne uruchomienie komputera pomogło i przez jakąś godzinę było dobrze, po tej godzinie znowu kursor myszki stanął w miejscu no i po restarcie komputer już nie wszedł do windowsa tylko po chwili wyskoczył napis

Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

Wszedłem do biosu i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem że bios nie widzie ani dysku twardego ani nagrywarki DVD. Wszystkie części są na gwarancji, tylko teraz muszę znaleźć część która jest zepsuta i oddać ją do naprawy lub wymiany. Muszę zdiagnozować to do soboty, bo wtedy będę miał możliwość oddania tej części do sklepu. Wstępnie to stawiam że coś na płycie głównej padło, ale chce sprawdzić jeszcze dysk czy to nie jego wina, a właśnie przyniosłem komputer od kumpla i mam go do jutra i przełożę dysk do jego kompa i go sprawdzę czy chodzi. Proszę o wszelkie sugestie co to mogło paść i jak zdiagnozować problem. Za chwilę sprawdzę ten dysk i napiszę co i jak. Trochę danych o komputerze:

Płyta gł - Asrock K10N78

Dysk twardy - Seagate 500 GB sata

Napęd - LG GH22LS50 sata

Procesor - AMD Athlon X2 5200

Karta Graficzna - Asus GF 9500 GT

Zasilacz - Amakrox Warrior 400 W

Pamięć - DDR 2 2x1024

EDIT1: Dysk na drugim komputerze działa bez zarzutów, czyli jak myślicie, pewnie płyta główna padła??

EDIT2: Przełożyłem też dysk kolegi do mojego komputera i tak samo go nie widzi. Przekładałem także kable sata do innych wejść sata na płycie głównej i także nie widzi dysków.

EDIT3: Zastanawiałem się też czy to przypadkiem nie zasilacz. Ale komputer się uruchamia, w biosie są podane wartości jakie w danej chwili są napięcie na 3,3 V, 5V i 12V, wszystkie wiatraki chodzą, no i dioda dysku twardego i nagrywarki DVD na początku kilka razy miga.

Dodane 06.11.2009 (Pt) 15:56

To jak koledzy nie wiecie o co chodzi ![-o<