Reboot and select proper boot device or insert boot media

Witam, dziś o 17 wyłączyłem kompa normalnie, a jak o 23 chciałem go włączyć, to mam komunikat taki :

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key;

mam płyte asus p5e i na początku logo asus utrzymuje się bardzo długo potem wchodzi czarne tło z takim komunikatem; gdy klikne del, żeby wejść do biosu

, to strasznie zamula i po jakiejs minucie wejdzie i dysku nie widzi w biosie; dysk to segate 500 gb, nic nie instalowałem, nic nie kombinowałem, a tak sie stało :frowning:

Czy dysk jest martwy? czy może coś da sie zrobić- kabelki podociskalem, pozamieniałem, ale wciąż to samo :frowning: Zanim u kumpla dysk podłącze, to chciałbym zasięgnąć waszej opinii. Co myślicie, da sie coś z tym zrobić?

Pozdrawiam.

Zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Potem, jeżeli nie pomoże sprawdź ten dysk, jak piszesz u kolegi.

nie wiem jak wyciągnąć tę baterię. Możesz mi powiedzieć jak ona powinna wyjść, czy coś się tam przełącza bo się boje że coś uszkodze :slight_smile: Moja wygląda identycznie jak ta z fotki z tematu do którego daleś linka.

EDIT: JUŻ MAM.

Z boku jest klips (zatrzask), odchylasz go śrubokrętem i bateryjka powinna wyjść.

no niestety; wyjąłem baterie na 40 minut, potem ją włożyłem , odpaliłem kompa i znów to samo :frowning: dysku nie widać. No cóż jutro ide z nim do kumpla - jeśli u niego też go nie wykryje to na gware go wysyłam. Pozdrawiam.

witam

Ja też mam ten problem z tym “Reboot and Select…”. Stało się to nagle-to znaczy gdy grałem sobie, potem wyłączyłem kompa i za godzine włączyłem i DUUUP-ten Reboot. Zanim wyjme bateryjke to chciałbym wiedziec dlaczego to się stało-nic nie szperałem w kompie nic w biosie nie robiłem( na zakładce “Main” pisze że Sata1…sata6-not detected to dobrze czy źle), komp jest składakiem płyta główna Asus P5QL-CM. Robiłem jeszcze te przywrćenie default w biosie ale nie wiem po co. Stało sie to po wyłączeniu prosze o pomoc-POZDRO…

Mam identyczny problem tyle ze w nowym laptopie. Działał przez pół roku bez zarzutu. Dziś trzeba było go dwa razy resetowac a za trzecim chodzil zupelnie normalnie. System windows XP. Co do parametrów komputera to nie pamietam bo to na komputerze dziewczyny.