Reboot and select proper boot device problem

Witam

gdy odpalam komputer przed ładowaniem Windowsa wyskakuje takie coś reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device

Co to za problem? Wkładałem płytke od windowsa nie czyta jej napęd ustawiony jest jako pierwszy w kolejności płytka od Windowsa gdzie indziej działa… Dysk oraz napęd jest znajdowany przez biosa…

Prosze o pomoc z góry dzięki…

Pozdrawiam

Podejrzewam, że chodzi o problem z partycją systemową, a konkretnie o fakt , iż nie jest ona ustawiona jako aktywna.

Należy ściągnąć jakiś program do partycjonowania dysków, w programie zaznaczyć daną partycję (na której Masz zainstalowany system) i nadać jej identyfikator “Aktywna”.

No tak tylko jak ja mam użyć takiego programu jeżeli Windows mi sie nie odpala…

A co z tą kwestią ?? Jak w końcu z tym jest ?? Czy po ręcznym wywołaniu boot menu (zazwyczaj poprzez F12) i wybraniu napędu CD/DVD sytuacja jest identyczna ??

Można użyć partycjonera bootowalnego z płytki CD np. gpared.

Inna możliwość to ściągnięcie programu Ranish i po wypakowaniu plików, skopiowanie ich na pendrive. Oczywiście pendrive musi być bootowalny (http://bootdisk.com/).

Jeżeli chodzi o ten Windows to mi chodziło o to że w innym komputerze działa… ta płytka… Probowałem tez programem gparted wypaliłem obraz i nic to samo nic nie odczytuje kolejność w biosie jest ustanowiona na naped jako pierwszy…

Co robić?