Reboot and select

Witam, więc mam taki problem wczoraj komputer normalnie działał, a jak dziś chciałem go uruchomić to niestety wyświetlił sie komunikat reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key, jedyne co wczoraj robiłem na kompie to instalowałem bete NFS World, sprawdzałem w biosie dysk nie zostaje wykryty przez płytę. Używałem go przez pół roku i teraz nagle padł nie wiem co jest przyczyną, nigdy nie miałem z nim większych problemów. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Najlepiej sprawdzić go w innym komputerze jeszcze.

Nie był to przypadkiem Seagate z serii 7200.11?

Tak jest to dysk Seagate 7200.11 :). Niestety nie mam jak sprawdzić na innym komputerze czy wszystko z nim OK. Wie Pan co jest przyczyną ?

Tak. Już nawet nie trzeba sprawdzać na innym komputerze. Te dyski mają wadę fabryczną, w wyniku której przestają być wykrywane z dnia na dzień po kilku miesiącach używania. Uszkodzenie nie jest fizyczne, tylko programowe.

Producent wydał nowy BIOS do tego dysku, który rozwiązuje problem, ale z tego co mi wiadomo - po wystąpieniu awarii już jest za późno na zmianę biosu.

Jeśli ci nie zależy na danych znajdujących się na dysku, możesz oddać dysk na gwarancję i dostaniesz bodajże nowy.

Jeśli dane chcesz odzyskać, to na Allegro jest masa aukcji z ofertą naprawy i odzysku danych. Poczytaj jeszcze na różnych forach, jest pełno informacji o tej wadzie.

http://allegro.pl/listing.php/search?sg … ng=7200.11

Teraz przynajmniej wiem co się stało, dzięki za pomoc.

pikaczu90 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif