[Redmi 9] Brak szybkości połączenia WiFi po upływie 360 godzin (14 dni)

Witam,

Już wielokrotnie spotkałem się z tym problemem że dokładnie po upływie około 360 godzin (14 dni) - tak jak na screenie poniżej


IMEI, Adres IP, Adres MAC zostały usunięte.

Działania Redmi 9 przestaje być widoczna szybkość połączenia Wi Fi. Szybkość połączenia LTE od Operatora jest widoczna, a Wi Fi nie jest widoczna i widać tylko 0.0 kB/s.

Pomaga tylko ponowne uruchomienie Redmi 9 i jest wszystko dobrze do około 360 godzin (14 dni).

Przyznam że nie mam pojęcia co może być tego powodem, Ustawienia, błąd / bug softu, niepoprawna / nieprawidłowa konfiguracja Wi Fi?. Chodź mam nowy router Wi Fi jest to samo jak na poprzednim routerze Wi Fi.

Może ktoś z Was ma wiedzę bądź wie co może być tego powodem i jak można by było naprawić szybkość połączenia Wi Fi żeby była widoczna cały czas w sensie ile działa Redmi 9, a nie do około 360 godzin (14 dni).

Jest to wina Redmi. Oprogramowania MIUI. Chyba już zauważasz, że telefony Xiaomi mają problem ze swoim oprogramowaniem MIUI. Przy bardziej budżetowych telefonach nakładka MIUI naprawdę potrafi zabić przyjemność z użytkowania telefonu.
Sam posiadam dwa telefony Xiaomi. Mi9T 6/128 i służbowy Redmi 9A 3/32. Co do Mi9T którego mam ponad 2 lata nadal jestem zadowolony ale Redmi 9A najchętniej rozwaliłbym o podłogę taki to zamulony syf.
Jeśli nie chcesz męczyć się z takimi dolegliwościami to wymień telefon lub pogódź się z dolegliwościoami.
Udało się zaktualizować Twojego Redmi 9? Ponieważ aktualizacje wnoszą poprawki to może one zniwelują część błędów przez ciebie zauważonych.

@wexel1974 przeszła mnie myśl żeby wymienić smartfona na inny model bo ten jest… no jaki jest. Widać że ma błędy softu, zdjęcia też dają wiele do życzenia. I ta po wolność daje wiele do życzenia.

W poście [Xiaomi Redmi 9] Brak aktualizacji zabezpieczeń - #16 przez kozak795 opisałem właśnie jaki mnie spotkał problem podczas aktualizacji systemowy Google Play, włączyło się Menu Recovery 3.0…

asziatko
Udało się wykryć i zainstalować aktualizację w Twoim Redmi? Czy nadal jest problem?

@wexel1974 przyznam Ci się że mam obawy teraz robić aktualizację po tym jak właśnie pojawiło mi się menu Redmi 9 Recovery 3.0. I nie wiem czy próbować czy na razie zostawić żeby nie położyć całkiem Redmi 9.

Ja aktualizowałem wielokrotnie różne telefony Xiaomi/Redmi i spod aktualizatora systemowego zawsze było OK.
Wykrywa Ci w ogóle aktualizację w aktualizatorze systemowym?
Ustawienia>O telefonie>Ikona z wersja MIUI ( oczywiście po zmianie regionu na np.Szwajcarię ).
Ja bym się nie bał. A Menu Recovery pokazało się po chęci zabawy z Google Play a nie aktualizacja MIUI…jak bym spróbował…sprawdziłbym chociaż czy wykrywa aktualizację.

A skąd pochodzi w ogóle telefon? Spotkałem się wiele razy z telefonami z np. Allegro, czy Chińskich sklepów internetowych, które były w wersji nie EU tylko miały sprytnie przerobiony ROM i nawet jedną aktualizację wgrywały.

W takiej sytuacji najlepszą opcją było wgranie oprogramowania EU, lub MIUI Polska, po zdjęciu zabezpieczenia.

@wasabi1084 smartfon Redmi 9 kupiłem w sierpniu 2020 roku w RTV EURO AGD, oryginalne zapakowany, nie ze zwrotu Internetowego. Z daleka jestem od kupowania smartfonu na Allegro czy też na innych portalach zakupowych.

@wexel1974 przyznam że spróbuję zrobić update i zobaczę czy da się zaktualizować. Fakt Menu Recovery 3.0 pojawiło się dla Aktualizacji Google Play, ale też jest pytanie dlaczego się pojawiło?.

Można jeszcze pokombinować z MIUI Polska lub innymi ROM;ami.

Koledzy nie wiem czy nie znalazłem przyczyny braku szybkości połączenia Wi Fi po upływie 14 dni… aktywowałem Opcje Programistyczne i była aktywna opcja Optymalizacja MIUI zdezaktywowałem tą opcję, od razu zrobiły się inne ikonki, co nie którym aplikacją trzeba było na nowo przydzielać Uprawnienia ale tak powiem że nie wiem czy czasami nie będzie to w tej opcji optymalizacji MIUI problemu.