RegCleaner wykasował

Wykasowałem RegCleaner’em trochę za dużo z komputera. Po uruchomieniu nie działają praktycznie żadne programy. Wiem, że RegCleaner kasował pliki, ale zachowywał je, żeby ewentualnie później odwrócić cały proces. Po zrestartowaniu kompa wszystko się zerwało. Jak można przywrócić skasowane pliki?

Uruchamiasz RegCeanera i tam masz takie zakładki Programy, autostart, itp. to na smamym końcu masz zakładke Kopie. Tam masz kopie wszystkich plików, które kasowałeś. Zaznaczasz to co trzeba i klikasz przywróć z kopii.

Zgadza się. Ale to mogłem zrobić jedynie przed restartem komputera. Po zamknięciu i go i ponownym uruchomieniu żadne programy u mnie działają, bo RegCleaner musiał usunąć parę rzeczy. RegCleaner też nie daje się uruchomić, więc nie mogę zrobić tego, o czym piszesz. Owszem, w Program Files są wszystkie jego składniki, ale uruchomić się go nie da. Mogę jedynie otworzyć Moje dokumenty i przeglądać sobie wszystkie pliki na komputerze, co zawierają. Żaden program nie uruchamia się.

a nie da sie przywrócic systemu do daty przed usunięciem plików ? :?

Pomysł super! Ale jak taką sztuczkę przeprowadzić? Czy to realne, żeby powrócić do stanu (zapisów) z dnia wczorajszego?

Start -> Programy-> Akcesoria -> Narzedzia systemowe -> Przywracanie systemu

Ale przecież RegCleaner zachwouje te kopie i możesz je przywrócić równiez po restarcie komputera. Pewnie te programy nie działają dlatego, bo usunołeś ich składniki za pomocą RegCleanera i teraz gdy je przywócisz z kopii to powinny zadziałać.

Mam WIN 2000 Professional. Sprawdzałem: Start -> Programy-> Akcesoria -> Narzedzia systemowe -> - do tego momentu wszystko jest. Ale Przywracania systemu - nie ma. Może gdzie indziej?

Przywracania systemu w Windows 2000 nie ma!

sorry ale nie wiedzialem ze ryszard ma wina 2000 :?

Też tak sądzę, ale w którym pliku się znajdują i w jaki sposób je przywrócić. Podaję całą zawartość plików RegCleanera: BACKUPS, LANGUAGES, DefaultColors, DefaultColumns, DefaultOptions, Disclaimed, Ignorelist, Old, Options, Redame, Uninstall.

Kopie masz w folderze Backups.

Ale tam jest tego pełno. Około 40 plików razem. Pewnie około 20 wykasowałem. Ale mają tylko dwa rozszerzenia. Połowa do “wpisy rejestru”, a druga połowa to “Plik DAT”. Większe objętościowo są te z rozszerzeniem “pliki rejestru”. Ich nazwy złożone są z cyfr, np. 2005.06.17.01.16.26.165 Każda para (wpis rejestru i plik DAT) ma tę samą nazwę.

Zgadza się. Wszystkie pliki oznaczone są datą (np. 2005.06.16 i jakieś tam cyferki). Pliki rejestru to pliki o rozszerzeniu *.reg. Wydaje mi się (ale nie jestem pewny na 100% - poczekaj na innych), że wystarczy kliknąć dwukrotnie taki plik i powinno być OK.

Niestety (a może na szczęście) nigdy nie musiałem przywracać rejestru, a w pracy nie będę eksperymentował, stąd moje wątpliwości co do sposobu odpalenia tego pliku.

Próbowałem dwukrotnie klikać. Przy “plikach rejestru” pojawia się komunikat “Czy na pewno chcesz dodać informację w C:\PROGRA-1\REGCLE…itd. do rejestru?”. Przy dwukrotnym kliknięciu na Plik DAT pojawia się komunikat “Z plikiem tym nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności”. Na razie czekam na jeszcze jakąś podpowiedź, ale myślę, że warto spróbować dwukrotnie kliknąć na wszystkie pliki rejestru i zaakceptować. Może wszystko powróci do stanu sprzed wczoraj.

Kliknij i zaakceptuj tylko ten z wczorajszą datą.

Dzięki MAGIKU! Zadziałało. Wszystkie programy pracują. Fantastico. Już kliknąłem, że pomogłeś. Nie ma obawy, że zaakceptuję inne pliki, gdyż dopiero wczoraj ściągnąłem RegCleanera i wszystkie wykasowane pliki pochodziły z wczoraj. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy teraz wszystkie pliki z folderu BACKUPS mogę wyrzucić do kosza?

Możesz. Przy następnym skanowaniu program zrobi kolejną, aktualną kopię.

A na przyszłość lepiej zawsze sprawdzać, co program proponuje do wywalenia. Co prawda mnie jeszcze nigdy nie nabroił, ale licho nie śpi (jak widać) :slight_smile: