Regedit - nieusuwalne klucze

Prosze o pomoc ponieważ mam problem z pozostałościami po Kasperskim

  • ale po kolei

Miałem Avasta ale z racji ciekawości (zreszto częso coś nowego testuje) zainstalowałem Kaspra - który i tak nic nie wykrył.

Po skończeniu licencji (trial) odinstalowałem go i ponownie zainstalowałem Avasta Home i niby ok ale komp troche mi muli , odpaliłem Power Tools (czyszczenie regu) i chciałem usunąc pozostałości po Kasperskim i porażka.

Wykrywa ponad 4000 wpisów i niby usówa ale po restarcie i ponownym skanowaniu wykrywa to samo.

Nie poddaje się tak łatwo więc Start > Uruchom > regedit > Ctrl + F > Kaspersky > Delete i kolejna porażka “Nie można usunąc wszystkich podanych wartości”

Nie mam już pomysłu może Wy coś doradzicie bo bo tych moich “eksperymentach” komp naprawde muli a do format C:\ narazie nie mam motywacji.

Prosze o pomoc.

Musisz się zastanowić nad porządkiem instalowania i odinstalowywania aplikacji :slight_smile:

Polecam Ci program Ashampoo UnInstaller 2, ale po kolei: ja bym proponował zainstalować jeszcze raz aplikacje, z których kluczami masz problem. Następnie porządnie je odinstaluj. Do przeczyszczenia rejestru możesz użyć CCleanera lub podobnego programiku. Pamiętaj o kopii usuwanych wpisów na wszelki wypadek. Niektóre wpisy mogą sie nie usunąć ponieważ mogą działać jakieś procesy lub usługi które ich używają.

Procesów żadnych już nie było ponieważ (czyściłem po restarcie a w menadżerze zadań windows też nie było żadnego procesu “z Kaspra”

Co do czyszczenia to zawsze używałem Power Toolsa - bo moim zdaniem bardziej bezpieczny , a system żyje już ponad rok

Sprawdź czy masz uprawnienia do usuwania tych wartości

w edytorze rejestru zaznacz klucz >> Edycja >> Uprawnienia

:slight_smile:

Leon$ dzięki serdeczne właśnie tu był problem :lol: =D>

Już jest ok