Regedit - nieusuwalne klucze

(mareksolak) #1

Prosze o pomoc ponieważ mam problem z pozostałościami po Kasperskim

• ale po kolei

Miałem Avasta ale z racji ciekawości (zreszto częso coś nowego testuje) zainstalowałem Kaspra - który i tak nic nie wykrył.

Po skończeniu licencji (trial) odinstalowałem go i ponownie zainstalowałem Avasta Home i niby ok ale komp troche mi muli , odpaliłem Power Tools (czyszczenie regu) i chciałem usunąc pozostałości po Kasperskim i porażka.

Wykrywa ponad 4000 wpisów i niby usówa ale po restarcie i ponownym skanowaniu wykrywa to samo.

Nie poddaje się tak łatwo więc Start > Uruchom > regedit > Ctrl + F > Kaspersky > Delete i kolejna porażka "Nie można usunąc wszystkich podanych wartości"

Nie mam już pomysłu może Wy coś doradzicie bo bo tych moich "eksperymentach" komp naprawde muli a do format C:\ narazie nie mam motywacji.

Prosze o pomoc.

(Laszjwrz) #2

Musisz się zastanowić nad porządkiem instalowania i odinstalowywania aplikacji :slight_smile:

Polecam Ci program Ashampoo UnInstaller 2, ale po kolei: ja bym proponował zainstalować jeszcze raz aplikacje, z których kluczami masz problem. Następnie porządnie je odinstaluj. Do przeczyszczenia rejestru możesz użyć CCleanera lub podobnego programiku. Pamiętaj o kopii usuwanych wpisów na wszelki wypadek. Niektóre wpisy mogą sie nie usunąć ponieważ mogą działać jakieś procesy lub usługi które ich używają.

(mareksolak) #3

Procesów żadnych już nie było ponieważ (czyściłem po restarcie a w menadżerze zadań windows też nie było żadnego procesu "z Kaspra"

Co do czyszczenia to zawsze używałem Power Toolsa - bo moim zdaniem bardziej bezpieczny , a system żyje już ponad rok

(Leon$) #4

Sprawdź czy masz uprawnienia do usuwania tych wartości

w edytorze rejestru zaznacz klucz >> Edycja >> Uprawnienia

:slight_smile:

(mareksolak) #5

Leon$ dzięki serdeczne właśnie tu był problem :lol: =D>

Już jest ok