Regeneracja baterii w telefonie

Zna ktoś z wam sposób na regenarację starej baterii w telefonie)(tzw.format)(nie wiem czy na to jakieś znaczenie ale chodzi mi o baterię w telefonie NOKIA 3310)?? Czy da się to zrobić bez użycia jakiś przyrządów nie dostępnych w domowym warsztacie(hehe)??

W siemensach jest taka opcja ale to i tak wiele nie pomaga. W swojej noki masz najprawdopodobniej baterię starej generacji NIMH. Czytałem że żywotność takiej baterii to tylko pół roku. Ale każdy i tak wyciska z nich ostatnie resztki energii. Ja też swoją 2,5 roku męczyłem.

Na rynkach, bazarach lub w komisach mają teraz baterie Li-ion za 30-40 zł. Lepiej ją wymiwnić jak już nerwy puszczać zaczynają.

kiedys znalazłem coś takliego w necie i powiem wam że działa (sprawdzałem włąśnie na baterii NIMH z 3310:) nie w każdym przypadku ale dizała :stuck_out_tongue: a warto spróbować gdyż nic to nas nie kosztuje :]

Owiń baterię dokładnie kawałkami gazety i włóż ją do plastikowego worka z zamknięciem.

Włóż tak przygotowaną baterię do zamrażarki na 3 dni (gazeta odciągnie wodę z baterii).

Po 3 dniach wyciągnij baterię z lodówki i pozostaw na 2 dni w temperaturze pokojowej.

Po 2 dniach włóż baterię do telefonu i maksymalnie ją naładuj.

UHO hehehhe dobre ale nie dziala, proponuje format, czyli rozladowujesz baterie na maxa, tak zeby teodrau po wlaczeniu sam sie wylaczal, pozniej ladujesz na maxa i … efekt widoczny, jesli jednak bateria jest bardzo stara to nic nie pomoze, ewentualnie zakup baterii lion

to z zamrażarką działa bo tak robiłęm w starym fonie bateria trzymała o 12 16 godzin więcej :slight_smile:

To chyba zależy od bateri bo ja robiłem to samo i nic nie pomogło :cry:

beed , bo to zależy od baterii napewno bardzo pomoże ten sposób jeżeli bateria była zalana… jeżeli używasz baterii 2 lata to nie spodziewaj się rewelacyjnych efektów bo to tak samo jakby położyć dizadka 100-letniego do szpitala i spodziewac się że po jego wyjściu będize śmigal jak nowonarodzony. nie! wszystko w opisie jest, chodziu tu o wymarzanie wody z baterii, która powoduje szybszo rozładowywanie jej, a jeżeli w baterii nie ma praktycznie nic wody no to nioestety choćbyś chciał to i ic nie pomorze :stuck_out_tongue:

To można najpierw zalać baterię a następnie spróbować tego sposobu :smiley: :smiley: :smiley:

jakby co to te zalanie to by bardziej zaszkodzilo jkak ta regeneracja pomogla :stuck_out_tongue: