Reguła dla Kontroli Konta użytkownika (User Account Control)

Witam, tak jak w temacie staram się umożliwić programowi na dokonywanie zmian w systemie bez ciągłego klikania w to nieszczęsne okienko

200bsd2.jpg

Normalnie bym się tym nie przejmował, ale ów program przez tą kontrole nie uruchamia się wraz z windowsem.

Proszę o info na temat ustawień zabezpieczeń dla pliku lub jakiś link do tutka.

Z góry dzięki za pomoc!

Nie wiem jak się dodaje reguły do UAC, ale osobiście i w Viście i Siódemce wyłączyłem to całe UAC, ponieważ uważam to całe rozwiązanie za system maltretowania użytkownika :lol: . Lepiej po prostu zainstaluj porządny antywirus z monitorem zmian w rejestrze + firewall.

Może i przez ten UAC można złapać mniej wirusów, ale ja osobiście nie załapałem przez ostatnie pół roku kompletnie nic, a przynajmniej nie wyskakują mi te irytujące okienka UAC’a.

Może ten temat Ci pomoże: Klik, dotyczy Visty ale na 7 jest podobnie, aplikacja wykorzystana w tej poradzie powinna działać na 7, jeżeli się uda to daj znać.

Mi te okienka często nie wyskakują, a z tego co można wyczytać w internecie jest to dobre uzupełnienie standardowej ochrony antyvir + firewall

Prawdopodobnie można to zmienić w ustawieniach tego konkretnego pliku, tylko kompletnie nie wiem jak… próbowałem już kilku ustawień ale nie wiele to pomogło…

Dodane mniej niż minutę temu

semtex , metoda wydaje się ok, robię wszystko jak w instrukcji ale po dodaniu bazy danych nie jestem proszony o autoryzację, a program nadal wymaga UAC. Na razie wyłączyłem tą kontrolę, może w przypływie wolnego czasu jeszcze przy tym pogrzebię. Dzieki za info!