Reguła dla uTorrent w COMODO Firewall

Czy reguła jest bezpieczna? Niby z automatu, wyskoczył monit, dopuściłem, nic nie zmieniałem. Czy lepiej ręcznie stworzyć zasadę?

capturegta.th.jpg

Wyjdzie na to samo, co predefiniowana „Zaufana aplikacja”.

Dla programów p2p musisz zezwolić na ruch wychodzący i przychodzący, inaczej nie będą działać.

dla innych ustawiasz albo zablokowana , albo Tylko wychodzące.

Zapewne zauważyłeś, ze masz tam reguły typu Klient poczty i Przeglądarka WWW. Nie korzystaj z tego. Dla przeglądarki daj Tylko wychodzące

Dobra, dzięki.

master_zonk6, po to są te reguły predefiniowane, żeby z nich korzystać.

Po drugie, jeśli dasz aplikacji pełną swobodę, to *nie ma* już innej możliwości, więc *nie ma* żadnej dodatkowej reguły do ustawiania… Czytasz czasami posty, na które odpisujesz? To już kolejna bzdura napisana przez ciebie.

Wasacz , ustaw np. Operę jako Przeglądarka www. Spróbuj odebrać pocztę Operą przy włączonym Avascie. Zauważ co się stanie. To samo przy włączonym skanerze www.

Po pierwsze to powinien utworzyć własną regułę dla połączeń przychodzących dla programu p2p. Po drugie to nie jestem ciemny, żeby nie wiedzieć do czego służą reguły. I po trzecie, czy według ciebie reguła Tylko wychodzące zagraża w jakikoliwiek sposób komputerowi?

Oświeć mnie.

master_zonk6: Nie avast, a Comodo, i to w dodatku Firewall. Mało tego, mam u siebie COMODO Internet Security z Operą ustawioną jako „Przeglądarka Web”. Mam takie same zasady ustawione dla IE, Firefoksa, Safari i Irona (fork Chrome). Działa nawet z Privoxy, które ma ten sam zestaw reguł. „Przeglądarka Web” oznacza (co zresztą łatwo sprawdzić), przede wszystkim HTTP i FTP. Jeśli ktoś używa klienta poczty w przeglądarce, to chyba logiczne, że musi dopisać sobie dodatkowe protokoły – POP3/IMAP i SMTP, albo skorzystać z tych predefiniowanych dla poczty (z których też korzystam). Rozumiesz? A dlaczego w ogóle poruszasz temat przeglądarki, nie mam pojęcia.

Po drugie, regułą odpowiednią na µTorrenta jest „Zaufana aplikacja”, bo zezwala na połączenia w obydwie strony – w końcu to program p2p.

Po trzecie, każda reguła może zagrażać komputerowi, jeśli ustawisz ją niewłaściwemu procesowi.

Tyle, co miałem do napisania w temacie.