Regulacja obrotów wentylatora w Gigabyte 9600GSO

(Jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj) #1

Zmieniłem kartę Palita 8600GT na 9600GSO Gigabyte.Na poprzedniej karcie obroty wentylatora były regulowane przez sterowniki,lecz w nowej karcie wentylator cały czas kręci się na maksymalnych obrotach i niestety szum jest dość głośny.Próbowałem oryginalnych sterowników z płyty CD od karty i najnowszych ze strony NVIDIA.Czy z kartą jest coś nie tak czy to normalny objaw?A może jest jakiś program co reguluje obroty wentylatora?Raczej nie uśmiecha mi się dokupywanie jakichś regulatorów obrotów.

(adam749) #2

Ściągasz program nTune i jak zainstalujesz to w Panelu sterowania Nvidia pojawią Ci się nowe zakładki. Wchodzisz w Wydajność > regulacja procesora graficznego > Ustawienia wentylatorów PG.

(Jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj) #3

Niestety karta nie reaguje na zmianę tych ustawień. :frowning: Jakieś inne pomysły?W starszych kartach mogli zrobić regulację a w nowszych to już nie bo po co.Przecież po paru minutach tego szumu ma się go serdecznie dość,w dodatku to chłodzenie Zalmana,a chłodzenia tej firmy chwalone są za ciszę.

(adam749) #4

Ile wychodzi kabelków od wiatraka w GPU??

(Ciupa Michal) #5

tak, zakup zALMAN FanMate 2 za 11zł (do regulowania obrotów wiatraczka na GPU)

http://www.ceneo.pl/152000

(Jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj) #6

Ten regulator nie będzie pasował bo ma inne wtyczki.Z jednej strony musiałoby być takie czarne gniazdo jak w tej przejściówce.

http://www.cnd.com.pl/produkt.php?produ … &grupa=325

Dwa.

W poprzedniej karcie też były dwa a regulacja działała przez sterowniki.

(adam749) #7

I dlatego nie masz automatycznej regulacji. Żeby była ta automatyczna regulacja obrotów wiatraka to muszą być 4 kable (PWM).

(Jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj) #8

To dlaczego na poprzedniej karcie wentylator miał tylko dwa przewody a mimo to regulacja w nTune działała jak i sterowniki same sobie regulowały obroty?