Regulacja ustawień kolorów pulpitu (na stałe)

Witam,

problem wiąże się z powracaniem do domyślnych ustawień kolorów win7.

Od samego początku użytkowania laptopa była ustawiona konfiguracja kolorów. Jak mi się wtedy wydawało “domyślna”. Jakiś czas temu kolory stały się jak dla mnie wyblakłe, zzieleniałe. Więc po każdym uruchomieniem komputera odpalam konfigurator nvidii, aby przesunąć kilka suwaków dotyczących gammy i glebii koloru, aby powrocic do ustawień, które mi pasują.

Czy istnieje sposób, który umożliwi mi zapisanie takich ustawień na stałe. Irytuje mnie bowiem ustawianie tego za po każdym uruchomieniu czy zhibernowaniu, a kiedy tego nie zmienie to nie mogę normalnie pracować.

Proszę o poradę.

pozdrawiam

jeżeli używasz GIER w win 7 to nie da się zablokować kolorów na stałe, system sam ustawia odpowiednie kolory do wymogów gier :wink:

Windows 7 ma wbudowane narzędzie do konfiguracji czcionek ClearType, jest tam kilka ustawień związanych z dopasowaniem obrazu. Wtedy na pewno będą wczytywane przy każdym starcie, bo sam mam ustawioną inną kolorystykę.

czasami zagram w jakiegoś battlefielda lub diablo, ale to nie raczej nie ma związku z problemem.

gram raz na jakiś czas, a kolory musze zmieniac “co włączenie kompa”.

Dodane 08.02.2013 (Pt) 20:31

Próbowałem z czcionkami, ale nic to nie dało. Po ponownym uruchomieniu to samo.

Próbowałem również kilkakrotnie zapisywać ustawienia nvidii (gdyż tej firmy jest jedna z kart graficznych), ustawienia “niby” zapisane, ale nie pomogło, wróciło do swojego nieładnego wyglądu. Próbowałem zapisywać ustawienia programu Asusa, bo tejże firmy jest laptop i druga z kart graficznych, ale również nic to nie dało.