[Regulamin] nieregulaminowe podpisy!

Nie wiem o co Panowie sie kłócą? O jakies userbary czy inne ozdoby. Tak tylko panienki i małe dzieci sie zdobią. Na kazdym forum jest inna polityka. Skoro w regulaminie pisze, ze ma byc tyle i tyle to jest zrozumiałe. Innym forumowiczom takie graffiti moze sie nie podobac poniewaz raczej one dekoncetruja niz pomagaja sie skupić co dany user pisze.

Brawo, panie Robinho:spoko:

Nie to żebym był złośliwy, ale że jestem fatalnym wzrokowcem to od razu zauważyłem - “przegiOłeś” się pisze “przegiąłeś”.

W końcu moderatorzy powinni być wzorcem do naśladowania. Dziwię się że nikt tego nie zauważył.

A żeby nie robić OFFTOPA, to powiem że ja też uważam 100 pixeli różnicy za zbędne regulacje… Przecież nie żyjemy w PRL-u - dajcie ludziom posmakować demorkacji i wolności…

A jak ktoś będzie odwalał wiochę w stylu 20 userbarów w sygnaturce to bana mu i tyle. Nie ma co nad tym rozpaczać - zawsze się trafi jakiś oszołom raz na jakiś czas, ale to nie powód żeby obcinać USERBARY o 100 pikseli. To lepiej już zabrońcie w ogóle ich używać, bo nie widzę różnicy między 100 pikseli w tą a 100 pikseli w tą.

Server nie widzi różnicy, bo i tak userbary są linkami z zewnątrz, więc obsługuje je przeglądarka po stronie klienta. A skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać ??

EDIT:

A co do przeciążenia forum podczas ładowania strony u klienta - to przed chwilą to sprawdziłem. I wiecie co ? ANIMOWANY (minimalnie ale animowany) Userbar 350x19 zajmuje na dysku 8KiB. Za to STATYCZNY Button/userbar czy jak tam to się zwie 250x50 zajmuje aż 10 KiB (podobna paleta 255 kolorów, podobna kolorystyka) !!

Brawo, panie BlackMan:spoko:

BlackMan ale czy robi to komuś różnicę jaką ma wielkość ten :x userbar :?: Skoro administracja ustaliła wilekość userbara na tyle i tyle to obowiązkiem szarego usera jest trzymać się tych ustaleń.

Uważam również że nie robi to chyba nikomu róznicy czy userbar będzie w podpisie czy nie. To jest forum - tu dyskutuje (:P) się na różne tematy a nie “wychwala” się userbarami w podpisach, nieprawdaż :?:

Ale jeśli już ktoś chce mieć ten userbar w podpise - to może - ale musi się trzymać ustalonych zasad i tyle. A jak się nie podoba to może zawsze pisać skargę do Trybunału Europejskiego (to ostatanie zdanie to joke, żeby nie było :P)

Wiesz… powiem ci tak :

Userbary to ogólnoświatowy (i ogólnoforumowy) trend. Nie stały się tak popularne bez powodu. Userbary przedstawiają zainteresowania i pasje forumowiczów, więc tak jakby oddają część ich osobowości. Na forum nie możemy się widzieć, więc takie rzeczy jak userbary i emotki - przedstawiają i reklamują konkretne typy osobowości ludzkich i wyrażają nas samych.

W prawdziwym świecie ludzie też próbują się wyróżnić i wybić z tłumu - przykładem jest inne uczesanie, farbowanie włosów na różne dziwne kolory, odmienny ubiór, tatuaże, piercing etc itd. I NIKT IM TEGO NIE ZABRANIA.

Chyba to forum byłoby strasznie monotonne, gdyby było tylko tekstem pisanym z góry na dół ??

Więc moje pytanie jest takie - skoro na 99,99999% forów internetowych moderatorzy i administratorzy zaakceptowali format 350x19, to można powiedzieć że jest to już pewien STANDARD, więc po co się wybijać i utrudniać sobie życie ? Nie warto - choćby dlatego że od czasu do czasu pojawią się jakieś DZIECI NEOSTRADY, które nie będą o wiedziały o limitacji 250x50, więc wkomponują sobie w sygnaturkę userbara 350x19 i przez nich MODERATORZY będą mieli RĘCE PEŁNE ROBOTY. A tak przypadki w których MODERATORZY będą musieli INTERWENIOWAĆ będą moim zdaniem rzadsze, bo userbary 350x19 będą standardem tak jak na innych forach, i nie będzie trzeba wycinać postów za każdym razem, gdy ktoś pomyli rozmiar…

Panowie administratorzy/moderatorzy, po co więc utrudniacie życie sobie i innym ???

Ja jestem zwolennikiem userbarów, ale W ROZSĄDNYCH GRANICACH.

Powiedzmy 2 USERBARY w podpisie MAX lub jeden animowany o rozmiarze max. 10-15-20 KiB.

Po co toczyć jałową dyskusję :roll:

Ja nie widzę sensu w takich wypowiedziach. To że inni coś robią nie znaczy, że tutaj też ma być… Inni na forach podają cracki i seriale, bo się przyjęło - my też?? Jesteśmy na forum dobreprogramy.pl i obowiązuje tu regulamin dobrychprogramów. I tylko on. Jeśli nie pasuje komuś - przecież nikt nikogo tutaj nie trzyma… Przecież…

Więc poczekajcie “łaskawie” na decyzję władz forum.

To że tu jest cisza nie oznacza, że wszyscy mają to gdzieś…

To co innego. To jest przecież chyba nielegalne, a Wy jesteście portalem z LEGALNYM oprogramowaniem, nie ?

Ale regulamin dla regulaminu to trochę pustosłowie. Ale DLACZEGO KONKRETNIE 100 pixeli robi różnicę ?? Można wiedzieć ?

Czytaj ze zrozumieniem posty, poczekaj na administrację, odpowiedzą :slight_smile:

A kto powiedział że forum dobrych ma być trendy (BTW ten wyraz już nie jest trendy :stuck_out_tongue: )

To że inni pozwalają z swojego forum robić k** o l o r o w e **** jarmarki** to wcale nie oznacza że tak musi być tutaj. Dla mnie najistotniejsza jest treść i sens posta a nie to co się świeci i błyska w podpisie.

Brawo fiesta :!: :spoko:

Ale w czym problem, nie musisz oglądać “kolorowej choinki” :slight_smile:

Widać przesadzać lubisz i to bardzo… Natomiast gdybyś jeszcze trafiał w sedno problemu…

Fiesta napisał mądrego posta i jakbyś go przeczytał ze zrozumieniem, na pewno byś nie odpowiedział w ten sposób :spoko:

Zamykam

Nie widzę sensu kontynuowania tego tematu - zwłaszcza na takim poziomie jaki jest prezentowany obecnie.

O decyzji w sprawie podpisów poinformujemy we właściwym czasie

http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php

Myślę ze teraz wszystko jest jasne.

Informuje również że teraz będzie to egzekwowane.

Jako że sami sie tego tak naprawde domagacie.