Regularne zawieszanie się komputera

(Splawikgwo) #1

Witam,

Od tego poniedziałku przez długi okres czasu komputer mi chodził bezawaryjnie. Od poniedziałku zaczęły się problemy,a dokładnie:

orientacyjnie co 1-2-3godziny komputer zaczyna mi się mrozić, w sensie, że np mam odpalonego skype, muzykę, firefoxa jakieś inne rzeczy np offica i bez żadnego powodu, wszystko stopniowo zaczyna się ciąć, nastepuję break reakcje na wszystko, np skype (chwilowo muzyka chodziła w tle, tak samo mogłem chodzić po firefoxie) następnie reszta programów aż do momentu w którym nie mogę zrobić kompletnie nic, ctrl+alt+del nie działa, totalnie 0 reakcji i pozostaje twardy reset. Jeżeli go nie zrobię, wyskakuje bluescreen po jakimś czasie. Ostatnio wyskakiwał też komunikat po restarcie komputera o "reeboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key", poczytałem co może być tego winą i wszystko wskazywało na dysk jednak uporałem się z tym problemem, podłączając kabel zasilający dysk ssd który był poluźniony.

tak obecnie wygląda stan mojego dysku z programu crystal disc info, nie jestem pewny, czy na 100% już jest z nim ok.

Skanowałem wieloma programami antywirusowymi, przeczyściłem całą jednostkę od środka, zainstalowałem nowe sterowniki od karty graficznej (kupiłem nową jakiś miesiąc temu, i bardzo możliwe, że miałem dotąd 2 rodzaje sterowników, jeden ze starej karty i jeden z nowej, ale to nie było to, co powodowało problem). Z niedzieli na poniedziałek nic nie zmieniałem na komputerze, więc nie wiem skąd nagle pojawił się ten problem.

(falcon89) #2

Masz bardzo stary firmware (oprogramowanie) dysku.

Ten dysk ma bug w którym po 5000 godzin występują z nim problemy, m.in te o których piszesz.

Aktualizujesz na własną odpowiedzialność, zalecam wykonać kopie plików lub całego dysku.

Aktualne oprogramowanie możesz ściągnąć z http://www.crucial.com/support/firmware.aspx

(Splawikgwo) #3

działa, dzięki!