Reinstal a oryginalność

Witam,

Kupiłem oryginalny Windows XP Pro SP2, zainstalowałem go, aktywowałem ale jeszcze nie rejestrowałem (warto?). No i teraz mam takie pytanie. Czy jak będę reinstalował system to czy będę musiał go od nowa aktywować? Jeśli tak to druga z rzędu aktywacja również pomyślnie się sfinalizuje?

witaj,

tak będziesz musial ponownie aktywowac system, lecz nie bedzie z tym zadnego problemu (no chyba ze system nie jest orginalny)…

pozdrawiam

Nie ma potrzeby rejestracji. System powinien się aktywować 5-10x, później trzeba dzwonić, najlepiej po godz. 20-tej, gdy odbiera automat.

W XP jest tak, że po aktywacji można przegrać dwa pliki konfiguracyjne, a po reinstalacji w trybie awaryjnym je wkleić i system będzie aktywowany. Oczywiście nie powiem jakie to pliki.

Tego limitu aktywacji przez Internet nie rozumiem. Nie ma o tym mowy w umowie licencyjnej, więc po co ta szopka.

nieprawda, system powinien sie spokojnie aktywować… Telefon do Microsoftu to raczej ostatnia rzecz przy aktywacji (no chyba ze nie masz internetu to wtedy pierwsza :slight_smile: )

pozdrawiam

Oczywiście nie powiem jakie to pliki.

W wielu gazetach komputerowych pisało jakie to pliki. np w Komputer Świecie

Najlepiej to zaraz po aktywacji systemu zrobić kopie zapasową partycji systemowej, a później jak system się wysypie to odświeżyć go z tejże kopii i po kłopocie, już nigdy więcej nie będziesz musiał aktywować go, no chyba że coś ulepszysz w kompie bądź zainstalujesz sp3 do xp :slight_smile:

rokko, a czy oficjalny SP3 do XP już wyszedł?

Stabilna wersja SP3, a w dodatku PL jeszcze nie wyszła.

Ok rozumiem