Reinstal a oryginalność

(Einsteinps) #1

Witam,

Kupiłem oryginalny Windows XP Pro SP2, zainstalowałem go, aktywowałem ale jeszcze nie rejestrowałem (warto?). No i teraz mam takie pytanie. Czy jak będę reinstalował system to czy będę musiał go od nowa aktywować? Jeśli tak to druga z rzędu aktywacja również pomyślnie się sfinalizuje?

(mikber18) #2

witaj,

tak będziesz musial ponownie aktywowac system, lecz nie bedzie z tym zadnego problemu (no chyba ze system nie jest orginalny)…

pozdrawiam

(MaRa) #3

Nie ma potrzeby rejestracji. System powinien się aktywować 5-10x, później trzeba dzwonić, najlepiej po godz. 20-tej, gdy odbiera automat.

(system) #4

W XP jest tak, że po aktywacji można przegrać dwa pliki konfiguracyjne, a po reinstalacji w trybie awaryjnym je wkleić i system będzie aktywowany. Oczywiście nie powiem jakie to pliki.

Tego limitu aktywacji przez Internet nie rozumiem. Nie ma o tym mowy w umowie licencyjnej, więc po co ta szopka.

(mikber18) #5

nieprawda, system powinien sie spokojnie aktywować… Telefon do Microsoftu to raczej ostatnia rzecz przy aktywacji (no chyba ze nie masz internetu to wtedy pierwsza :slight_smile: )

pozdrawiam

(Ntfss) #6
Oczywiście nie powiem jakie to pliki.

W wielu gazetach komputerowych pisało jakie to pliki. np w Komputer Świecie

(Kolmar) #7

Najlepiej to zaraz po aktywacji systemu zrobić kopie zapasową partycji systemowej, a później jak system się wysypie to odświeżyć go z tejże kopii i po kłopocie, już nigdy więcej nie będziesz musiał aktywować go, no chyba że coś ulepszysz w kompie bądź zainstalujesz sp3 do xp :slight_smile:

(mikber18) #8

rokko, a czy oficjalny SP3 do XP już wyszedł?

(Seba86mu) #9

Stabilna wersja SP3, a w dodatku PL jeszcze nie wyszła.

(mikber18) #10

Ok rozumiem