Reinstal przez Biosa w Vista

Witam mam problem a mianowicie z Vista.

Niedawno wyjechalem na ferie i mialem wylaczony komputer z prady ale to neiwazne.

Istotniejsza rzecza jest to ze po wlaczeniu komputera nieda sie nic na nim zrobic

przy uruchomieniu wyskakuje 13 bledow (kazdy inny) niedziala mi internet niedzialaja programy z panelu sterowania

przywracanie systemu tez niedziala.

mam orginalnego Windowsa lecz niemam do niego plytki tylko naklejke z kodem do instalacji.

Przeinstalowanie normalne niedziala gdy wlaczam odrazu jest zwiecha i sie nieodcina czekalem juz nawet 10 godzin zeby cos sie zadzialo ale nic.

Wiec prosze was zeby ktos mi powiedzial krok po kroku jak zrobic reinstal systemu przez BIOSA jezeli jest to mozliwe .

PS. sorka za bledy ale niemam polskiego jezyka w komputerze wiem ze to niejest problem ale mi to niejest potrzebne dziekuje.

Jeżeli będziesz miał płytę z taką samą wersją na jaką masz kod licencyjny to musisz zrobić tak…

Większość BIOSów ma "boot-up popup", czyli okienko wyboru nośnika rozruchowego... Zależnie od BIOSu F12 / F11 / F10 lub F8 podczas startu…

Jeżeli nie ma tej funkcji: Delete / F2, aby wejść do BIOS`u i w zakładce “Boot” lub “Boot Devices” napęd na pierwsze miejsce…

czyli jak niemam plytki to nic niezrobie?