Reinstal xp'ka i partycje

Witam, dzisiaj zrobilem format xp’ka i zainstalowalem go od nowa, ale w wczesniejszy system byl zainstalowany na dysku C no i tak zostalo. Gdy wlanczam kompa pyta mnie ktory system uruchomic, a nie moge sformatowac tego dysko bo na koncu pisze ze system nie mogl dokonczyc operacji :? Jak to zrobic?? Bo tam jest 36gb wolnego miejsca. Probowalem recznie go “rozbierac”, ale zostal mi sam system ktorego nie moge ruszyc :confused: Pomocy :slight_smile:

prawym myszy w Mój komputer > zarządzaj>zarzadzanie dyskami>usuń partycję (tą gdzie był poprzednio system);

potem utwórz nową i sformatuj : polecam NTFS i 512 bajtów na sektor oraz właczączenie kompresji; ja mam skompresowane wszystkie i niezauważalna jest różnica szybkości odczytu a miesjsce zawsze się przyda

pozdro

Taa juz to probowalem ;] Nie moge go usunąć :?

5ieww7sjrgbnle4nm.jpg

Z tego co rozumię miałeś system XP na partycji C, a teraz masz nowy na innej partycji.

Jeśli tak to z poziomu zarządzania dyskami tego nie zrobisz ponieważ system XP i tak pliki systemowe umieścił na partycji C.

Czyli zostają programy do formatowania lub zabootować kompa z płyty XP i zdjąć tą partycję C,ale tym sposobem nie uruchomisz systemu XP bo straci pliki systemowe - teoretycznie da się je odbudować,ale różnie bywa.

Naprawa XP poczytaj:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Najlepiej zgraj dane,zdejmij wszystkie partycje z dysku,załóż i postaw świeży system.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Albo zdjąć(usunąć) partycję C i tą drugą systemową,założyć ponownie i postawić nowego XP znów na partycji C lub innej.

No tak, ale wczesniej jak instalowalem system chcialem usunąć tą partycje o sie nie dalo :? Pisalo (jezeli dobrze pamietam), ze jest tam nagrany inny system… I mozliwe bylo tylko nacisniecie entera, aby powrocic do okno partycjowania :? Jak usunąć wszystkie partycje??

To masz dwa systemy na jednej partycji ?. Włóż instalkę XP i podczas bootowania trzymaj F11 lub zmień kolejność bootowabiaw BIOSIE na napęd optyczny. Potem wyśwoetli Ci się lista partycji. Usatwiasz się na partycjj z systemem. Masz do wyboru D - usunięcie partycji, usuwasz cała partycje, instalator sam formsatuje na nowo(wybierasz tylko system plików). Zaznaczam, że jest to nowa instalacja systemu. Po instalce nie zapmonij przywrocić kolejonosći bootowania.

Bo pewno masz płytę CD z samym XP lub XP z SP1,a system masz zainstalowany XP z SP2.

W takim przypadku zintegruj XP z SP2 i z takiej płyty CD zabootuj kompa jak do nowej instalacji i robisz co chcesz.

Dobra, spoko juz dawno sobie z tym poradzilem i juz wszystko cacy chodzi :slight_smile: Dzięki za pomoc :slight_smile: