Reinstal xp'ka i partycje

(Ba偶ant) #1

Witam, dzisiaj zrobilem format xp'ka i zainstalowalem go od nowa, ale w wczesniejszy system byl zainstalowany na dysku C no i tak zostalo. Gdy wlanczam kompa pyta mnie ktory system uruchomic, a nie moge sformatowac tego dysko bo na koncu pisze ze system nie mogl dokonczyc operacji :? Jak to zrobic?? Bo tam jest 36gb wolnego miejsca. Probowalem recznie go "rozbierac", ale zostal mi sam system ktorego nie moge ruszyc :confused: Pomocy :slight_smile:

(Subdemon) #2

prawym myszy w M贸j komputer > zarz膮dzaj>zarzadzanie dyskami>usu艅 partycj臋 (t膮 gdzie by艂 poprzednio system);

potem utw贸rz now膮 i sformatuj : polecam NTFS i 512 bajt贸w na sektor oraz w艂acz膮czenie kompresji; ja mam skompresowane wszystkie i niezauwa偶alna jest r贸偶nica szybko艣ci odczytu a miesjsce zawsze si臋 przyda

pozdro

(Ba偶ant) #3

Taa juz to probowalem ;] Nie moge go usun膮膰 :?

5ieww7sjrgbnle4nm.jpg

(JNJN) #4

Z tego co rozumi臋 mia艂e艣 system XP na partycji C, a teraz masz nowy na innej partycji.

Je艣li tak to z poziomu zarz膮dzania dyskami tego nie zrobisz poniewa偶 system XP i tak pliki systemowe umie艣ci艂 na partycji C.

Czyli zostaj膮 programy do formatowania lub zabootowa膰 kompa z p艂yty XP i zdj膮膰 t膮 partycj臋 C,ale tym sposobem nie uruchomisz systemu XP bo straci pliki systemowe - teoretycznie da si臋 je odbudowa膰,ale r贸偶nie bywa.

Naprawa XP poczytaj:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... opic=14270

Najlepiej zgraj dane,zdejmij wszystkie partycje z dysku,za艂贸偶 i postaw 艣wie偶y system.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Albo zdj膮膰(usun膮膰) partycj臋 C i t膮 drug膮 systemow膮,za艂o偶y膰 ponownie i postawi膰 nowego XP zn贸w na partycji C lub innej.

(Ba偶ant) #5

No tak, ale wczesniej jak instalowalem system chcialem usun膮膰 t膮 partycje o sie nie dalo :? Pisalo (jezeli dobrze pamietam), ze jest tam nagrany inny system... I mozliwe bylo tylko nacisniecie entera, aby powrocic do okno partycjowania :? Jak usun膮膰 wszystkie partycje??

(Subdemon) #6

To masz dwa systemy na jednej partycji ?. W艂贸偶 instalk臋 XP i podczas bootowania trzymaj F11 lub zmie艅 kolejno艣膰 bootowabiaw BIOSIE na nap臋d optyczny. Potem wy艣woetli Ci si臋 lista partycji. Usatwiasz si臋 na partycjj z systemem. Masz do wyboru D - usuni臋cie partycji, usuwasz ca艂a partycje, instalator sam formsatuje na nowo(wybierasz tylko system plik贸w). Zaznaczam, 偶e jest to nowa instalacja systemu. Po instalce nie zapmonij przywroci膰 kolejonos膰i bootowania.

(JNJN) #7

Bo pewno masz p艂yt臋 CD z samym XP lub XP z SP1,a system masz zainstalowany XP z SP2.

W takim przypadku zintegruj XP z SP2 i z takiej p艂yty CD zabootuj kompa jak do nowej instalacji i robisz co chcesz.

(Ba偶ant) #8

Dobra, spoko juz dawno sobie z tym poradzilem i juz wszystko cacy chodzi :slight_smile: Dzi臋ki za pomoc :slight_smile: