Reinstalacja \ podział dysku

Mam laptop z 7 od HP, i dysk z jedną partycją + Recovery

dyske.png

Chciałbym postawić czysty system bez badziewi od HP, mam płytkę z czystym systemem i oryginalny klucz z laptopa.

Jak podczas instalacji systemu, podzielić dysk na dwie partycje np. C i D, i wywalić ten z Recovery?

Podczas instalacji Windows Instalator pyta jaki typ instalacji chcesz wybrać

  1. Uaktualnienie

2 Niestandardowy

Nie będę się rozpisywał w twoim wypadku wybierasz 2 Niestandardowy usuwasz wszystkie partycje które obecnie masz,

tworzysz nowa partycje ponad 100 GB po kliknięciu zastosuj powinna ci wyskoczy informacja o dodatkowej partycji systemowej , nie wiem czemu ale niekiedy jak tej partycji dodatkowej nie ma to system zwalnia podczas uruchamiania,

resztę dysku dzielisz według uznania

Dysk dzielisz według własnego uznania i zapotrzebowania, jeśli dużo rzeczy instalujesz zrób większa partycją systemową, reszta na dane, ja np. na laptopie zrobiłem partycję 65GB (i tak system zajmował ok połowę tego) i reszta na dane (obecnie jest SSD i mam jedną partycja).

Zainteresuj się również kopia-aktywacji-systemu-windows-windows-office-2010-t487450.html

MrAsusrp6

dysk możesz też podzielić po zainstalowaniu systemu wbudowanym programem

http://www.conowego.pl/porady/poradnik- … ws-7-2638/

Wszystko poszło Ok, brakuje mi tylko jednego sterownika i jakoś nie bardzo potrafię go znaleźć.

51787836506318220750.png

Kliknij prawym na to urządzenie, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory występowania urządzenia.

Podaj model laptopa.

z właściwości urządzenia kopiujesz indefikator sprzętu i wklepujesz w Google powinno znaleźć bez problemu urzadzenie

Niestety musiałem przeinstalować na nowo system, popełniłem błąd-przeoczenie. Zainstalowałem 32 bitowy zamiast 64. Po starcie jednak brakuje mi bluetooth-a, nie pomaga instalowanie ze strony producenta wszystkich możliwych rzeczy http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … 4063#11395

screenshot1io.png

screenshot2wk.png

Są sterowniki od trzech producentów modułów bluetooth (podaj identyfikator lub sprawdź każdy po kolei).

Czy nie masz fizycznego przełącznik wyłączającego bluetooth lub sprawdź kombinację klawiszy (np. Fn+“x”).

Jak mam podać identyfikator, skoro w menadżerze nic nie ma, instalowałem wszystkie i nic to nie daje.

Czy nie masz fizycznego przełącznik wyłączającego bluetooth lub sprawdź kombinację klawiszy (np. Fn+“x”).

Nie, nie mam dziwi mnie tylko dlaczego po instalacji systemu nie miałem żadnej karty sieciowej, bluetooth-a oraz kilku innych rzeczy. Nie mogę też w żaden sposób zainstalować tego bluetooth-a. Czyżby coś nie tak z płytką z systemem? Brak mi już pomysłów co zrobić.