Reinstalacja systemu , jak to zrobić?

Witam.

Rok temu zakupiłem nowy komputer z oryginalnym systemem operacyjnym Win7. Niestety ale nie dostałem do niego żadnej płyty. Moje wczesniejsze zakupy komputerów , z systemem win , zawsze dostawałem w komplecie płytkę i mogłem bez problemu zrobić sobie reinstalkę …

Czy ktoś moze mi pomóc ? Jak to zrobić ? Może gdzieś ten Win7 jest zapisany na dysku ???

Cześć,

System możesz przywrócić do stanu fabrycznego z partycji recovery bądź płyt recovery (która masz, bądź które należało zrobić przy pierwszym uruchomieniu komputera). Szczegółów, jak wygląda proces przywracania systemu, szukaj w instrukcji dołączonej do sprzętu.

Możesz także pożyczyć płytę z systemem, w takiej wersji na jaką licencję posiadasz i zainstalować z wykorzystaniem klucza spod laptopa.

Szczegóły: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

  1. j.w. post

  2. Sprawdź czy posiadasz na dysku partycję recovery (odzyskiwania)

Kliknij Start=>Uruchom lub kombinacja klawiszy Windows+R , aby otworzyć okno Uruchamianie. W oknie tym wpisz: diskmgmt.msc => Enter

W tym momencie zostanie uruchomione Zarządzanie dyskami.

W oknie Zarządzanie dyskami zobaczysz listę wszystkich partycji.Sprawdź czy na liście widnieje partycja oznaczona stanem Partycja odzyskiwania.