Reinstalacja systemu windows 7

Dzień dobry,

 

Piszę w trybie emergency z innego komputera, ale muszę plinie odzyskać swoj, gdyż jest mi potrzebny do pracy.

 

Zainstalowałem dziś jakąś aplikację, która zniszczyła mi system operacyjny.

Kiedy uruchamiam komputer, włąćza się jakaś naprawa windowsa przy starcie i za nic w świecie nie chce się włączyć. W związku z tym moje pytanie.

Mam oryginalny klucz to windowsa 7, ale nie mam płyty. Komputer kupiłem z systemem windows 7 OA 64 bit. W związku z tym, czy mogę ściągnąć dowolny obraz windowsa 7 64 bit, wypailć go np na pendrivie i zainstalować? Czy to musi być ta konkretna wersja.

 

 

Moj komputer to Acer Aspire 5732 Z. Nie mam partycji odzyskiwania, bo miałem wymieniany dysk. 

Błagam o pomoc. Potrzebuję komputer do pracy.

A może jeszcze spróbować uratować system? Pobrać: http://acs.pandasoftware.com/pandacloudcleaner/rescuedisk/PandaCloudCleanerUSB.exe włożyć pendrajwa do gniazda, uruchomić program, nagrać co trzeba i zbootować (USB-HDD) komputer z tego pendrajwa. Potem wykonać (uważnie!) czynności zgodnie z poleceniami kreatora, łącznie z dezynfekcją systemu.

Wersja systemu powinna być zgodna z licencją - Jeżeli na nalepce jest np Home Premium, to taką powinieneś zainstalować. Nie jest istotne w jaki sposób wejdziesz w posiadanie nośnika instalacyjnego.