Reinstalacja systemu

Zamuliło mi kompa.

Chcę przeinstalować system Mam kilka pytań

Czy można wyczyścić tylko 1 partycje (systemową) mam 2.

Jak to zrobić najprościej i bez problemowo.

Co zrobić aby następnym razem czyszczenie i reinstalacja przebiegały sprawnie.

Czy coś dają punkty przywracania w win XP.

Czy mogę to zrobić tak: przenieść te pliki które potrzebuje na 2 partycje, wyczyścić pierwszą, zainstalować system , Czy lepiej tylko zainstalować xp z opcją naprawiania.

Mam laptopa hp pavilon 3010zt Ale bez sterowników tzn. Czy muszę je ściągnąć z netu. Czy da się reinstalować system bez sterowników płyty i karty graf.

a na drugiej masz jakiś syetm ? albo pliki ? jak tak, instalujesz xpka przykładowo na dysku c

instalator xpka sformatuje ci partycję na której masz teraz system

według mnie, jak już format, to format, a nie zabawa w naprawianie :lol:

No to przeciez naturalne że tak

Druga partycja (Jezeli nie masz zainstalowanych na niej progrogramów, tylko przechowujesz potrzebne pliki) nie jest uzalezniona od partycji systemowej.

Pliki które są dla ciebie waznie i potrzebujesz ich przenosisz na drugą partycje.

Następnie rozpoczynasz proces ponownej instalacji Xp (Nie ma najmniejszego sensu naprawiac systemu, lepiej juz go sformatować i mieć porządek).

Jezeli masz nie janosć co do przeprowadzania procesu instalacji:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731

W punkcie kiedy instalator zapyta o partycje do formatowania oraz instalacji XP. Wskazujesz dotychcasową partycje systemową.

XP posiada większośc sterowników więc mysle ze nie powienieneś mieć problemów, co najwyzej instalacja nowszej wersji.

Po wszytskim kopiujesz pliki z drugiej partycji.

Jezeli chodzi o tworzeniu punktów przywracania systemu, to wykonuje je naprzykład przed instalacją oprogramowania itp. A pózniej w łaty wposób moza przywrócic działąjący system.

tylko pamietaj zeby jak cos waznego masz na pulpicie albo MD to skopiuj na D: bo pulpit i MD są na C: