Reinstalacja Visty a licencja

(Kaczy232) #1

Witam. Mam pytanie dotyczące licencji OEM. Mam Vistę Home Premium 32-bit Oem. Zainstalowałem na kompie i aktywowałem. Potem dołożyłem RAM i po uruchomieniu pojawił się monit że mam nieoryginalny system. Zrobiłem test zgodności i ponownie uruchomiłem i wszystko jest ok. Ostatnio pojawia mi się wiele błędów i nie mam ochoty rozwiązywać ich po kolei i wolę zrobić reinstalację. Czy po instalacji mam na nowo aktywować produkt? Nie będzie żadnych problemów? Oczywiście nic nie będę zmieniał jeśli chodzi o hardware. Z góry dziękuje za odpowiedź.

(Angelo_7) #2

Nie powinno być żadnych problemów. Jakbyś miał to dzwonisz pod numer aktywacyjny i tam aktywujesz...

(MaRa) #3

Aktywacja online działa tylko kilka razy. Później trzeba dzwonić (odbiera automat - potrzebny telefon z klawiaturą DTMF) i można aktywować teoretycznie nieograniczoną liczbę razy.

Problemy mogą być tylko z poważnymi modyfikacjami komputera, typu wymiana procesora czy płyty głównej. Ale i wtedy da się aktywować, byle te modyfikacje nie były zbyt częste (lepiej nie zakładać możliwości takiej modyfikacji komputera, bo raz przepuści, drugi raz może, za kolejnym już nie).

(mateusz8466) #4

Aktywacja przez neta u mnie działa cały czas, a instalowałem windowsa już 8 razy :smiley: