Reinstalacja Visty a licencja

Witam. Mam pytanie dotyczące licencji OEM. Mam Vistę Home Premium 32-bit Oem. Zainstalowałem na kompie i aktywowałem. Potem dołożyłem RAM i po uruchomieniu pojawił się monit że mam nieoryginalny system. Zrobiłem test zgodności i ponownie uruchomiłem i wszystko jest ok. Ostatnio pojawia mi się wiele błędów i nie mam ochoty rozwiązywać ich po kolei i wolę zrobić reinstalację. Czy po instalacji mam na nowo aktywować produkt? Nie będzie żadnych problemów? Oczywiście nic nie będę zmieniał jeśli chodzi o hardware. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Nie powinno być żadnych problemów. Jakbyś miał to dzwonisz pod numer aktywacyjny i tam aktywujesz…

Aktywacja online działa tylko kilka razy. Później trzeba dzwonić (odbiera automat - potrzebny telefon z klawiaturą DTMF) i można aktywować teoretycznie nieograniczoną liczbę razy.

Problemy mogą być tylko z poważnymi modyfikacjami komputera, typu wymiana procesora czy płyty głównej. Ale i wtedy da się aktywować, byle te modyfikacje nie były zbyt częste (lepiej nie zakładać możliwości takiej modyfikacji komputera, bo raz przepuści, drugi raz może, za kolejnym już nie).

Aktywacja przez neta u mnie działa cały czas, a instalowałem windowsa już 8 razy :smiley: