Reinstalacja Visty na HP 530 - JAK ZROBIĆ DYSK INSTALACYJNY?

(Michal Zielinski) #1

Mam laptopa HP 530.

Razem z komputerem był Win Vista, który zainstalował się przy pierwszym uruchomieniu kompa.

Teraz chcę przeinstalować Windowsa i nie wiem jak znaleźć pliki instalacyjne na dysku? A ponoć trzeba wypalić sobie płytkę instalacyjną.

Proszę o pomoc!

(Fokusmick) #2
  1. Instrukcja do lapa nic nie podaje na ten temat :?:

2.

czy aby napewno :?: np. w Acer wystarczyło w czasie uruchamiania, wcisnąć kombinację klawiszy i instalacja startowała z dysku.

(Sebos99) #3

Powinieneś mieć coś takiego jak HP Backup & Recovery. Czyli masz partycje odzyskiwania, na której jest kopia bezpieczeństwa systemu. Jak uruchomisz ten program co nazwę Ci podałem, będzie opcjach możliwość wypalenia systemu razem ze sterownikami na płytkach.

(Nowy10) #4

jeśli nic nie usuwałeś to przy uruchamianiu powinna byc opcja odzyskiwania z partycji Recovery (F11 trzeba wcisnąć)

a monit o nagranie płytek powinien pojawić sie przy 1 uruchomieniu

zobacz czy masz partycję Recovery

(Micpaw) #5

a gdy już zainstalowałem XP i teraz chciałbym odzyskać ponownie wrócić na Vistę ?

(Alex1061) #6

Hej, a mozesz napisac jaka to jest kombinacja klawiszy bo ja mam Acera i chcialbym zrobic reinstalacje Visty u siebie

(Marek Moskala) #7

Ludzie, ja mam HP Pavilion i u mnie na dysku D: mam plik HP_RECOVERY. Wystarczy przy ładowaniu systemu kliknąć F11. W tym pliku zapisana jest instalka Visty. I instalujesz jeszcze raz...

(MarS) #8

HP dołącza specjalną instrukcję w języku polskim jak należy sporządzić płyty Recovery. Jest ZAWSZE w komplecie z laptopem