Reinstalacja Visty na HP 530 - JAK ZROBIĆ DYSK INSTALACYJNY?

Mam laptopa HP 530.

Razem z komputerem był Win Vista, który zainstalował się przy pierwszym uruchomieniu kompa.

Teraz chcę przeinstalować Windowsa i nie wiem jak znaleźć pliki instalacyjne na dysku? A ponoć trzeba wypalić sobie płytkę instalacyjną.

Proszę o pomoc!

  1. Instrukcja do lapa nic nie podaje na ten temat :?:

czy aby napewno :?: np. w Acer wystarczyło w czasie uruchamiania, wcisnąć kombinację klawiszy i instalacja startowała z dysku.

Powinieneś mieć coś takiego jak HP Backup & Recovery. Czyli masz partycje odzyskiwania, na której jest kopia bezpieczeństwa systemu. Jak uruchomisz ten program co nazwę Ci podałem, będzie opcjach możliwość wypalenia systemu razem ze sterownikami na płytkach.

jeśli nic nie usuwałeś to przy uruchamianiu powinna byc opcja odzyskiwania z partycji Recovery (F11 trzeba wcisnąć)

a monit o nagranie płytek powinien pojawić sie przy 1 uruchomieniu

zobacz czy masz partycję Recovery

a gdy już zainstalowałem XP i teraz chciałbym odzyskać ponownie wrócić na Vistę ?

Hej, a mozesz napisac jaka to jest kombinacja klawiszy bo ja mam Acera i chcialbym zrobic reinstalacje Visty u siebie

Ludzie, ja mam HP Pavilion i u mnie na dysku D: mam plik HP_RECOVERY. Wystarczy przy ładowaniu systemu kliknąć F11. W tym pliku zapisana jest instalka Visty. I instalujesz jeszcze raz…

HP dołącza specjalną instrukcję w języku polskim jak należy sporządzić płyty Recovery. Jest ZAWSZE w komplecie z laptopem