Reinstalacja Visty na laptopie

Witam,

Jakiś czas temu zakupiłem w sklepie Vobis laptop HP z systemem Windows Vista. Na laptopie zostały utworzone trzy konta z czego tylko jedno jest kontem administratora. Niestety po dłuższym okresie nieużywania laptopa zapomniałem hasło do konta administratora. Mogę co prawda korzystać z pozostałych kont ale nie mogę na nich nic instalować. Doszedłem do wniosku, że jedynym rozwiązaniem jest reinstalacja systemu. Jak to zazwyczaj w przypadku laptopów bywa nie otrzymałem płytki z systemem, ale na dysku jest partycja o nazwie HP_RECOVERY gdzie o ile się nie mylę znajdują się pliki instalacyjne systemu. Niestety nie mam dostępu do tych plików.

W jaki sposób mogę (o ile mogę) wykonać reinstalację systemu korzystając z tej partycji?

Pozdrawiam.

Powinieneś mieć płytkę RECOVERY, wkładasz do napędu i wykonujesz polecenia - samo sie zrobi.

Nie było żadnej płytki, jest tylko ta partycja na laptopie.

są programy które uruchamiasz poza windą np hirens bootcd i tam masz narzędzia do odzyskiwania

:szukaj:

Nie do odzyskiwania a do usuwania hasła. Działa pod Vistą - sprawdziłem.

To jest ukryta partycja z systemem operacyjnym, płytkę - powinieneś otrzymać (tak robi to np. Toshiba - masz zarówno ukrytą partycję jak i CD Recovery). Skontaktuj sie z serwisem HP - wiem, że świetny jest w jakiejś małej miejscowości w Zachodniopomorskiem, bodaj Dołuje (tak się nazywa, tam jest także serwis Toshiby) oni powinni coś poradzić (i na bank odpowiedzą czy CD Recovery ma być czy nie - przyznam że na 100% nie wiem jak jest w HP) Na marginesie - serwis świetny, mimo, że mało to przyjemne oddawać sprzęt do serwisu. Ludzie tam są uprzejmi i rzeczowi.