Reinstalacja W7, steam, i inne pytania

(Polopolo1991) #1

Witam postanowiłem zrobić sobie format Windowsa 7 ponieważ strasznie mi muli odsyfić nie mam ochoty, więc mam zamiar zrobić reinstall z ukrytej partycji. Tylko teraz jest problem, bo posiadam również Linuksa, i zastanawiam się czy nie będzie później jakichś problemów typu niewczytywanie GRUBa, czy inne dziwne przygody i jak się na nie przygotować.

mój 2 problem to Steam i gry które mam z niego pobrane. Czy jest możliwość zrobienia takiego myku żeby nie usuwało mi plików gry ale po ponownym zainstalowaniu steama spokojnie można byłoby to uruchomiać? jak to w ogóle będzie wyglądać po nie zrobieniu z tym niczego? będę musiał pobierać wszystko na nowo?

czy podczas reinstalu systemu pliki które przechowuje na dysku c ale nie związane z systemem zostaną usunięte?

pozdrawiam.

(Srrs1988) #2

Nie powinno być ale czasami wylacza się GRUB, zostaje tylko wejsc poprzez Live CD i przerobić GRUB'a. Jeśli jest to firmowy system prosto od producenta laptopa to czasami jest tak, że wszystko czyści co masz na dysku i wraca do pierwotnego stanu, taki jaki był zainstalowany z plikami przy zakupie.

Menu>Steam>Utwórz lub przywróć kopię zapasową gry...

Format - całkowite wyczyszczenie, reinstall systemu bez formatu nie jest polecany bo różnie działa.

(Antekcmr3) #3

Co do steama to zrób kopię katalogu "Steam" na innym dysku, a jak postawisz system to zainstaluj steam tylko go nie odpalaj, potem podmień katalog na kopię ktorą zrobiłeś.

Zaletą tego sposobu jest że nie musisz robić kopi gier narzędziem steama, bo każdą grę będziesz z osobna musiał zainstalować.

(Polopolo1991) #4

no i stało się po uruchomieniu pogramu fabryczneo doprzywracania ustawień fabrycznych na Windows 7, komputer się zrestartował i wyskakuje komunikat

error:no such partition

grub rescue>

co robić system się nie ładuje, GRUB się nie ładuje co robić? No such partition? usuneło mi partucję z kopia zapasową czy co?