Reinstalacja win 7

witam bede przelinstalowywal win 7 u kolegi łacznie z formatem dysku. napiszcie mi prosze co mam zapamietac jesli chodzi o konfiguracje sieci. ja mam po kablu i jest dhcp wiec po formacie ni ema problemu u mnie.

natomiast kolega ma doprowadzony switch do domu i od niego radiowo idzie do laptopa. nie orbilem tak jeszcze wiec obawiam się zebym po formacie umial skonfigurowac mu siec.

prosz eo pomoc

Zobacz w jaki sposób teraz kolega ma skonfigurowaną sieć.

Jeżeli to Wi-Fi, to wejdź do Centrum sieci i udostępniania - z lewej strony Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 2a48f.html

Prawy przycisk myszy na Twoją sieć - Właściwości - Kopiuj ten profil sieci na dysk flash USB.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 4c4a7.html

Jeżeli to połączenie po kablu, to Centrum sieci i udostępniania - z lewej strony Zmień ustawienia karty sieciowej

Kliknij prawym przyciskiem myszy na kartę sieciową, której używasz i wybierz Właściwości - podświetl Protokół internetowy TCP/IPv4 i kliknij Właściwości - przejrzyj ustawienia

Dowiedz się czy kolega używa jakichś programów do łączenia z internetem.

Zapytaj kolegę, w jaki sposób ma skonfigurowaną sieć.

Jeżeli masz laptopa, to i kolega ma laptopa do którego połączenie idzie radiowo ze switcha, to spróbuj skorzystać z opcji Kopiuj ten profil sieci na dysk flash USB na komputerze kolegi i skorzystać z jego połączenia u siebie na laptopie. Jeżeli wszystko będzie działać, to u kolegi po formacie też wszystko powinno działać.

Pozdrawiam.

no dobra ale jak juz skopiuje ten [rpfol na pendrive to jak go potem skopiowac spowrotem w wlasciwe meijsce na laptopie (juz po formacie)

Zgrywanie profilu

image_id: 4755 image_id: 4756 image_id: 4757

Odtworzenie profilu

Gdy włożysz pendrive, to system powinien umożliwić skorzystanie z opcji “Połącz się z siecią bezprzewodową”.

image_id: 4758

image_id: 4759 image_id: 4760

Albo jeżeli masz wyłączone autouruchamianie, to otwierasz pendrive i uruchamiasz setupSNK.exe

image_id: 4761

Jeżeli sam posiadasz laptopa to sprawdź to u siebie. :wink:

Pozdrawiam.

dzikieje Adam tego mi trzeba było

pozdrawiam serdecznie

Nie ma za co, ale:

Lepiej teraz sprawdzić, niż potem nie mieć połączenia.