Reinstalacja Windows 7 HP bez utraty danych

Witam, mimo moich wysiłków system coraz bardzie się sypie i powoli tracę cierpliwość.

Mam laptopa, producent był tak miły, że dołączył płytę DVD Windows 7 Recovery Media.

Wiem, że jest możliwość Reinstalacji systemu bez usuwania danych, jednak nie wiem jak to wygląda.

Opcja z nadpisaniem tylko plików systemowych, a może tylko wyczyszczenie dysku C: (dane zostają na D:)?

Właściwie sam nie wiem jaki mam wybór.

No i jeszcze jedno pytanie. Na lapku był w standardzie Office Starter 2010. Czy po reinstalacji systemu nadal będę go miał?

Czy da się go przywrócić z ukrytej partycji? (mam takową)

Instalując ponownie system stracisz wszystko co jest na partycji C.

Przywracając system z recovery stracisz wszystko z dysku (na dysku będzie tylko to co było po pierwszym uruchomieniu laptopa, stracisz swoje pliki).

Ta metoda służy naprawieniu systemu (na przykład po działaniu wirusa), nie usunie śmieci jakie masz zainstalowane w systemie (naprawi tylko pliki systemowe).

Zapoznaj się z tematem zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

czyli ta płyta recovery media to nie jest płyta instalacyjna, tylko tak jakby obraz dysku w stanie fabrycznym, tak?

Cześć

Mniej więcej tak. Recovery przywraca po prostu dysk do stanu fabrycznego. Czasami, w zależności od producenta przywraca tylko partycję systemową, czasami usuwa wszystkie.