Reinstalacja Windows 7


(Saszulec) #1

Witam, od razu przepraszam, jeżeli wątek się powtarza, szukałam, ale chyba żaden nie dotyczył mojego problemu.

Kupiłam Acer aspire 5733 z wgranym systemem Windows 7 Home Prem OA i chciałabym zrobić reinstalację, tylko nie posiadam płytki z windowsem. Mam tylko kod z naklejki, którą miałam przyklejoną na laptopie pod spodem.

Czy ktoś mógłby mi poradzić jak mogę to zrobić? Jestem kompletnie zielona jeżeli chodzi o takie rzeczy, więc proszę wybaczcie, jeżeli okaże się to banalnym zadaniem :wink:

Czytałam, że mogłabym pobrać wersję windows 1:1 i podać swój kod, i będzie to legalne, tylko problem z tym, że nigdzie nie mogę swojego znaleźć.

Pomoże ktoś? :slight_smile:


(rgabrysiak) #2

Jeżeli nie możesz znaleźć w sieci niemodyfikowanego obrazu systemu to zawsze możesz przywrócić system do stanu fabrycznego z partycji recovery bądź płyt recovery (które masz albo które trzeba było zrobić).

Jak to zrobić? Zajrzyj do instrukcji :wink:


(wojtex) #3

Hej,

to nie musi być Windows 1:1, ale jak nie jesteś pewna źródła innej wersji to chyba lepiej nie ryzykować i pobrać oryginał (po pobraniu możesz sprawdzić czy klucze MD5 się zgadzają). Po instalacji możesz normalnie aktywować system korzystając z klucza z naklejki :slight_smile:


(Dimatheus) #4

Hej,

Najprościej uruchomić program Acer eRecovery Management.

Ewentualnie pożyczyć od kogoś płytkę z systemem.

Niekoniecznie normalnie - w 99% potrzebna będzie aktywacja telefoniczna.

Pozdrawiam,

Dimatheus