Reinstalacja Windows - utrata danych

Witam,

Jakis czas temu podczas pracy na laptopie z systemem Microsoft 7 pojawił się komunikat o przywróceniu danych. Podobno pojawiła sie jakieś okno z opcjami do wyboru odnośnie systemu Windows. Niestety na kompie praował mój tata, ktory nie za bardzo moze opisać co sie dokładnie stało. Powiedział, że pojawił sie komunikat o przywracaniu danych ??? Więc wybrał tą opcję i zaczęła sie reinstalacja albo instalowanie Windowsa. Po całym procesie zostały usunięte wszystkie dane i partycje, zostały tylko dysk C.

Czy ktoś może mi powiedziec co się stało ?

Czy mozliwe jest, że nagle bez żadnej ingerencji poajwia się opcja o formacie lub przywracaniu ustawień fabrycznych? Dla mnie to troche niezroumiale bo Tata normalnie pracował i nie zaglądał do ustawień systemowych.

Czy w takiej sytuacji można jakoś odzyskac wszystkie pliki i ustawienia poprzedniego systemu?

Cześć

Skoro twój tata nie potrafi dokładnie opisać co się stało to tymbardziej my nie będziemy w stanie zgadnąć co się wydarzyło.

W kwestii odzyskania danych jeżeli partycja bądź partycje zostały sformatowane a dane na nich nadpisane to ich przywrócenie jest mało realne.

Zawsze możesz skorzystać z jakiegoś programu do ich odzyskiwania ale wątpię aby przniosło to jakis skutek.

Oczywiście jeżeli na dysku były jakieś bardzo ważne dane możesz skorzystać z firmy zajmującej się profesjonalnym odzyskiwaniem danych ale to już bardzo droga sprawa.

Takie rzeczy się same nie uruchamiają a nawet jeżeli tak by się stało to po drodze jest tyle komunikatów, że dla każdego Użytkownik powinno wystarczyć aby się zapaliło czerwone światło.

Dane stracone bezpowrotnie chyba że oddasz komputer do np. laboratorium Ontrack (jest to bardzo kosztowne). Domowe sposoby nieskuteczne będą.

Trochę sobie przypomniał ale niewiele niestety. Chciał wyłączyc komputer, więc wszedł do menu “start” i cisnął “zamknij”. Windows zaczął się zamykać, ekran stał sie czarny i nagle pojawiło sie okno z kilkoma opcjami. Tata wybrał opcję odzyskiwania danych (systemowych???). Dalej nastąpiła instalacja windowsa, skutkiem całego procesu zostały sformatowany cały dysk. Po wejsciu w komputer, znajduje sie tylko dysk C, pierwotnie były trzy partycje. Od tego czasu z dyskiem twardym nic nie robiliśmy, nie instalowaliśmy zadnych programów.

Cześć

Ale w trakcie reinstalacji nastąpiło skasowanie wszystkich partycji i nadpisanie danych a więc ich odzyskanie jest prawie niemożliwe.

Może profesjonalne firmy odzyskałyby część danych ale jest to bardzo kosztowne.

Tutaj cennik Ontrack http://www.krollontrack.pl/jak-odzyskac … tml#cennik

Musicie ocenić jak ważne były te dane dla Was.

Osobiście nie stosowałbym żadnych programów tylko podjął decyzję albo dane (fakt, trzeba zapłacić) albo nic (trudno). Jeżeli we własnym zakresie będziesz próbował to zamiast odzyskiwać dane będziesz je jeszcze bardziej zacierał.

Nierozumiem tylko co mogło się stać, skoro wyświetlił sie komunikat oodzyskiwaniu danych i nagle następuje całkowity format to cos jest nie tak.

W takim wypadku juz nie odzyskam danych ale boje sie teraz pracowac na tym systemie ehhh

Prawdopodobnie przez nieuwagę został uruchomiony program obsługujący partycję Recovery. Szczerze wątpię żeby to się uruchomiło samo.

No ok ale to włączył by się przy zamykaniu systemu ?

Cześć

Nie byliśmy na miejscu więc możemy tylko wróżyć ze szklanej kuli co się mogło wydarzyć. Być może wciśnął kombinację klawiszy uruchamiająca przywracanie systemu.

Ok tez nie byłem, wiem, z teraz nie ma co dywagować ale chciałem wiedzieć na przyszłosć, jak można w taki głupi sposób utracić wszystko. Tata klawiszy nie używał tylko myszy, cisnął “zamknij” i tyle później pojawilł się czarny ekran…