Reinstalacja Windowsa nie z płytki Cd?

Czy jest to możliwe? chciałbym zrobić reinstalkę ,formata lub naprawę Windows ale mam kłopoty z napędem cd-nie jest widoczny przez system albo programy nagrywające i emulatory.W menadżerze urządzeń wykrzykniki- odinstalowanie też nic nie daje, po restarcie jest ikonka w traju znaleziono nowy sprzęt-ale nadal nie widoczny-wykrzykniki!!

Ale w menedżerze usuwałeś napęd, czy kanał IDE ATA/ATAPI?

Najpierw pytanie, czy posiadasz zainstalowane wszystkie sterowniki do płyty głównej? Jak tak, to w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Napęd jest widoczny w BIOSIE > advanced cmos features??

Jak jest to instalujesz winde odrazu po włączeniu kompa. Wchodzisz w BIOS > advanced bios features > first boot deviace ustaw na CDROM i zapisz.

Wszystko masz opisane tutaj.

Usuwałem napęd nie wiem czy mam wszystkie sterowniki -komputer jest 8miesięczny-składak na zamówienie-gwarancja 3letnia-plomby-3 obowiązkowe przeglądy(1w styczniu)żeby nie to to bym skasował CMOS i wrócił do ustawień fabrycznych.

Jak klikam na plusik przy kontrolerach IDE ATA/ATAPI to jest procesor intel cd,podstawowy kanał IDE(2x) i pomocniczy kanał IDE(2x) skąd mam wiedziedż pod którym jest napęd? #-o

Usuń wszystkie kanały IDE, a potem restart.

Ewentualnie możesz spróbować Instalacji Windows’a z pendrive’a.

Zainstaluj sterownik ASPI według tej instrukcji.

Co do poprzedniego Twojego wątku , który odwiedził śmietnik. Podawałeś, że występuje kod 41, zatem przeczytaj :arrow: http://support.microsoft.com/kb/310123/pl