Reinstalacja XP na FAT32

Witam!

Są trzy partycje na NTFS na dosyć starym komputerze, postanowiłem sformatować systemową na FAT32 (gdzieś wyczytałem że na starych dyskach jest o wiele szybciej), na dysku D zostały przeniesione Moje dokumenty z C, po formacie i reinstalacji nie mam dostępu do folderu Moje dokumenty na NTFS, przy próbie otwarcia folderu wywala błąd że brak dostępu.

Ktoś się spotkał z czymś takim? Ktoś wie jak dostac sie do tego foledu? Są na nim bardzo ważne dla mnie dane!

Przejmij na własność. A jeżeli były szyfrowane i nie masz klucza - pożegnaj się z danymi.

PS. FAT32 jest naprawdę bardzo niewiele szybszy od NTFS, a znacznie mniej bezpieczny.

Wejdź do Explorera: Narzędzia > Opcje folderów > Widok - tam odznacz “Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)” OK.

Następnie jesteś na folderze, który cię interesuje PPM > Własciwości > Zabezpieczenia - wpisujesz twoją nazwe użytkownika (pełna kontrola) >Zastosuj > OK.

w przypadku komputerów które mają 6-7 lat system na NTFS moze znacznie zamulać

dysk szyfrowany nie był

a to może wszystko dlatego że wcześniej była inna nazwa użytkownika tych moich dokumentów

dzieki bardzo za odpowidzi przy najblizszej okazji sprawdze

Znacznie zamulać? Prywatnie prowadziłem parę takich testów, zdaje się różnice mieściły się w granicach kilku (3-4) procent na korzyść FAT32 w odczycie losowym.

Inna nazwa użytkownika nie ma nic do rzeczy, ważniejszy jest inny identyfikator użytkownika, który powstał po ponownym utworzeniu konta. Nawet gdyby miało tą samą nazwę, to nic by to nie pomogło, bo prawa dostępu były ustawione na konto o innym SID.

ok dziekuje bardzo za pomoc, uratowaliście mi skóre