Reinstalcja oprogramowania HP Deskjet

Cześć,

ostatnio napchało mi się jakiegoś robactwa do komputera, które zainfekowało prawie wszystkie programy (.exe) z program Files na C. W tym także oprogramowanie do mojej drukarki HP, Avast pousuwał wszystkie zainfekowane pliki itd. no i próbowałem usunąć potem oprogramowanie HP w “Dodaj/Usuń programy” żeby potem zainstalować raz jeszcze. No, ale odinstalować się nie chciało, bo wyskakiwał jakiś błąd i usuwało tylko wpis w “Dodaj/usuń…” to tez usunąłem foldery HP z dysku (z Program Files, z danych aplikacji itd.) i chciałem teraz zainstalować raz jeszcze, ale po włożeniu CD mogę sobie zainstalować tylko jakieś dodatkowe oprogramowanie, bo rzekomo cała reszta już zainstalowana jest.

No i problem polega na tym, że ani nie mogę zainstalować/odinstalować widocznie tego urządzenia, ani korzystać z niego. Z góry dzięki za pomoc, bo akurat dziś bardzo potrzebny mi sprzęt, no a nic zrobić nie mogę.

Dodane 29.06.2010 (Wt) 13:02

Nikt nie ma pomyslu?

Hej,

Bardzo prawdopodobne, że padłeś ofiarą wirusa Sality. Obawiam się, że Avast mógł nie dać sobie rady z naprawą całego systemu, więc najpierw należałoby się upewnić, czy wszystko jest OK. Bardzo pomocny będzie ten temat.

Gdy komputer będzie już w 100% sprawny zainstaluj program CCleaner, przeczyść przy jego pomocy system i rejestr. I spróbuj instalacji ponownie. Ewentualnie możesz spróbować zainstalować nowsze sterowniki, jeśli są dostępne na stornie producenta.

Pozdrawiam,

Dimatheus