Reinstall Visty-ukryte pliki/brak reakcji na skrót klawiszow

Cześć.

Mam problem.

Chciałbym przeinstalować Vistę, ale tym razem się nie da…albo ja nie potrafię…

Otóż gdy robiłem to kiedyś, trzeba było nacisnąć alt+f10 przy włączeniu laptopa, wyskakiwała taka tabelka i dalsze procedury…

Teraz niestety nic się nie dzieje :confused:

Nie wiem dlaczego…ma ktoś jakieś pomysły?

Z góry zaznaczam-nie mam płyty do systemu, był już wgrany przy kupnie laptopa.

Jedyne co robiłem to bawiłem się partycjami…podzieliłem, ale zrezygnowałem z tego…sformatowałem i usunąłem partycję…

Backup’a też nie mogę zrobić… :confused: pyta sie mnie o jakiś plik, gdzie jest zlokalizowany…

Przypuszczam,że nie mam tego pliku, gdzieś przypadkowo się skasował i teraz nie mogę przez te reinstall’a zrobić…

Ale ja sie na tym nie znam…prosiłbym Was tylko o pomoc…

A jaki to lapek?

Widocznie ma ukrytą partycję z obrazem systemu, i trzeba się do niej dobrać :slight_smile:

Chcesz zainstalować XP-ka?

EDIT: zobacz tu (o ile masz Acera) :smiley:

http://xbartx.wordpress.com/2007/03/01/ … pire-3610/

http://www.amazon.com/Sony-VGN-SZ430N-N … B000M5ZGI4

To mój laptop (nie do końca, mój to jakaś wersja z ulepszeniami)

Chcesz to Ci przetłumaczę :mrgreen:

Tym sposobem przeinstalujesz Vistę, ale stracisz również dane :!:

dane z : http://kb.sony-europe.com/KB/Solutions/ … 01305.html

Nie mam tego… x_X

Mi nie zależ na danych-chce mieć po prostu system jak nowy…niech usuwa wszystko itd., ale niech się również zainstaluje to co ma …

Nie masz tam nic z Sony? Niemożliwe…

A tak na serio, to proponuję zapoznać się z stroną firmy SONY na temat Przywracania oryginalnego stanu komputera:

http://support.vaio.sony.co.uk/tutorial … VGN-SZ&m=0

Niektóre laptopy mają płytki do przywracania systemu, inne ukrytą partycję.

W tych drugich w instrukcji pisze, jak skopiować owe ukryte pliki na CD/DVD, tak na wszelki wypadek.

Zabawa z partycjami rzeczywiście może skasować owe ukryte pliki. Wtedy są dwie możliwości:

1)Oddanie laptopa do serwisu (Ciekawe gdzie mają serwis Vaio :expressionless: )

2)Instalacja systemu.

Na spodzie obudowy powinien być certyfikat autentyczności Windowsa wraz z numerem seryjnym. Da się z tego klucza zainstalować Windowsa, powinien się aktywować.

Potrzebna jest jeszcze płytka instalacyjna OEM (standardowa płytka z Windowsem OEM, takim jaki można kupić z każdym “nowym komputerem”). Najlepiej ją pożyczyć od kogoś. Jeśli ktoś będzie miał opory z pożyczeniem (nie dziwne, czasem pożyczone rzeczy wyglądają później jak psu z gardła wyjęte), to może chociaż skopiuje (każdy program do kopiowania płyt się nada). To trochę nagięcie licencji, zaraz admistratorzy forum się uczepią za taką radę, ale to stan wyjątkowy- po instalacji można płytkę zniszczyć i nikt się nie dowie :x

Ewentualnie można z komputerem pójść do kogoś kto ma taką płytkę i na miejscu zainstalować.

Odradzam ściąganie Windowsa z internetu, gdyż to zapewne będzie wersja skrakowana i może zawierać przy okazji różne sensacje. Przeskanowanie programem antywirusowym nic nie da ![-o<

Jeśli do laptopa nie jest dołączona płytka ze sterownikami to należy je zawczasu pobrać, rozpakować i nagrać na CD. Przyda się po instalacji systemu.

Nie wiem czy laptop umożliwia zrobienie ukrytej kopii zainstalowanego na dysku systemu. Jeśli nie, to trzeba jeszcze zdobyć napęd dyskietek USB i Nortona Ghosta 2003 i skopiować zainstalowany system na DVD. Poźniej w każdej chwili można z tej płyty przywrócić system do stanu zaraz po instalacji, bez konieczności długotrwałej reinstalacji.

Sam tak robię, bo Windowsy mogą mieć kłopoty z wielokrotną aktywacją (Vistę podobno można aktywować 10 razy) i później trzeba dzwonić do Microsoftu, przesyłać fotografie certyfikatów, płyt instalacyjnych, książeczek i kopie faktur zakupu.

W przypadku Ghosta 2003 przywrócona Vista nie da się uruchomić :? Wtedy trzeba uruchomić komputer z płyty instalacyjnej, wybrać opcję naprawy (skopiuje się dosłownie jeden pliczek). To dlatego, że Vista ma inny sektor rozruchowy niż poprzednie Windowsy.

Axel_PL

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif