Reistalacja Win98-problemy

Witam, moja koleżanka pousuwała niezbędne do działania Windy 98 składniki podczas włączania wyskakują błędy i jest tylko jeden wielki guzik OK po wciśnięciu komp się wyłącza.Wkładałem płytę z Winda ale nie boostuje się , wszedłem w Biosa by sprawdzić czy jest ustawione bootowanie płyty ale tam nic się nie da zmienić w ustawieniach :confused: Nie wiem co z tym zrobić , nie wiem czy coś jest z płyta czy co:/ Może jest jakiś inny sposób włączenia instalacji Windy

Ów błąd występuje też w trybie awaryjnym , nie da się w żaden sposób włączyć kompa :expressionless:

instalka w win 98 nie jest bootowalna, musisz użyć dyskietki startowej dopiero później w lini poleceń przejść na cdrom

mirror floppy znajdziesz

tutaj

ewentualnie czytaj

info

jeśli da się naprawić rejestr to po poleceniu

scanreg /fix

można jeszcze skorzystać z

scanreg /opt

jeśli ta procedura zawiedzie to pozostaje jeszcze możliwośc reinstalacji z opcji

setup/p f

Wcale nie musisz, wystarczy uruchomić komputer w trybie MS DOS i zmienić napęd na CD i wpisać dosową komendę setup.

Wiele razy instalowałem 98 i ME bez dyskietki startowej :P.

Jeżeli to nie pomoże w dosie przejdź na napęd CD i uruchom instalatora komendą setupcor.

możesz po kolej co i gdzie wejść nie znam sie na Win98 :confused:

Z tego co pamiętam to w menu Start tam gdzie masz wyłącz wskazujesz uruchom ponownie w trybie MS DOS.

Po ponownym uruchomieniu komputera w dosie wpisujesz po znaku zachęty x: (gdzie x to litera napędu optycznego Enter. Do napędu wsadzasz płytę instalacyjną Win98 i wpisujesz setupcor Enter.

Instalacja powinna rozpocząć się automatycznie. Następnie postępujesz według wskazówek instalatora.

Możesz równie dobrze przekopiować całą zawartość płyty instalacyjnej na HDD (inna partycja jak systemowa) i stamtąd uruchomić instalację.

:slight_smile: