Rejestr i Menedżer zadań

Witam wszystkich, mam mały problem. Chciałem odpalić Menedżer zadań Windows ale pokazuje mi, że ta opcja jest wyłączona przez Administratora. A kiedy próbuje włączyć rejestr to pokazuje mi to samo. Ok skorzystałem z porad zamieszczonych na internecie. Ściągnąłem program RegAlyzer i normalnie przeglądam sobie rejestr. W poradniku było napisane, że mam wejść gdzieś tam żeby zamienić wartości. Zamieniłem ale po 2 sekundach na moich oczach z powrotem się zamieniają na 1. Jak to zrobić. Ściągnąłem program Ad-Aware i pokazał mi 1 trojan i 7 błędów cookies.

Dziękuje za pomoc.

:slight_smile:

masz trojany, skorzystaj z aplikacji spywaredoctor :

www.spywaredoctor.pl

Zadne trojany, robilem formata 2 razy i ciągle to samo.

Jak to możliwe !!

usuń HijackThisem >> Fix checked

a to dla kogo napisałem??

[-X

To z ComboFix

To z HiJackThis

Prosze napisac wszystko od poczatku co mam usunąć :slight_smile:

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

usuń ręcznie folder C: \Qoobox usuń instalkę Combofix z dysku.

Wyłącz I włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

przeskanuj obszar Mój komputer http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html gdy będą wirusy pokaż raport

:slight_smile:

No to kur** straciles reputacje na forum. Dziekuje za to ze mi tak pomogles ze dysk twardy jest do wymianybo nawet po 3 formatach systemu nic nie chce dzialac a moje waznepliki zostaly usuniete. Czlowieku ^^ jak chcesz komus pomoc to wez sie najpierw dobrze zastanow. Wyskakuje mi blad ze mam zaladowacpliki debugeraJadra DLL i jak zaladowalem to tez lipa.!

Jeżeli te Twoje ważne pliki, to były jakieś instalki programów, to całe szczęście, że zostały usunięte!

System nie chce Ci działać po 3 formatach, ponieważ popełniasz stale ten sam błąd.

W logu ComboFix możemy zobaczyć, taki wpis:

a to jednoznacznie wskazuje obecność wirusa Sality na komputerze. Sality infekuje wszystkie pliki exe i dll.

Wracając do błędu:

  1. Formatujesz tylko partycję systemową

  2. Ciągle instalujesz zainfekowany program, sterownik itd.

Zrób format wszystkich partycji, a o plikach instalacyjnych programów, które miałeś na komputerze - zapomnij.