Rejestracja nowego nr gg w WTW

(Rapid) #1

Przez kilka miesięcy maiłem problem z javą i nie mogłem używać komunikatorów w tym chatów. Dziś rano przysiadłem i za którymś już podejściem rozwiązałem problem - mimo, że system 64 bit trzeba było wgrać 32 javę do przeglądarki.

Chciałem najpierw przenieść kontakty do AQQ ale skoro stał się płatny szukając alternatywy zainstalowałem WTW. Pasów do starego konta na gg nie pamiętam i nie specjalnie mi na nim zależało więc założyłem nowe jednak, że pierwszy razem używam WTW mimo przeglądania wielu wątków na necie nie jestem pewien jak należy to wszystko poustawiać. Wybrałem z neta 2 losowe nr gg i próbowałem do nich napisać ale wiadomości nie były wysyłane więc wszedłem w ustawienia, pogrzebałem jeszcze więcej w necie i natrafiłem na protokół XMPP. do tej pory było to dla pojęcie obce i nie wiem czy muszę się tym zająć by program poprawnie funkcjonował.

Ustawiłem wszystko wg tego wzoru http://pomoc.dhosting.pl/display/bazawiedzy/WTW i doszedłem do okna rejestracji nowego konta XMPP. Wymagane jest tam do podanie tzw JID (kolejne nowe dla mnie określenie). Moje pytanie czy wspomniany JID ma być takim samym adresem pod jakim założyłem nowe konto na gg czy nie koniecznie?

Może trochę skomplikowałem, generalnie chciałem znowu korzystać z komunikatora a że w GG zawsze miałem dość spamu i zbędnych pierdół zaś AQQ stał się płatny spróbowałbym WTW. Nie koniecznie muszę mieć pod nim konto gg ale, że większość osób tam zaczynało i ma wciąż numery GG więc założyłem nowy nr.

Będę wdzięczny za pomoc

P.S.w ustawieniach sieci WTW wyświetla mi 3 konta dwa podpisane jako główne XMPP [] oraz oraz GG [0] których nie mogę usunąć oraz trzecie GG [mój nr gg]. Czy to ma jakieś znaczenie, że wyświetla aż 3 pozycje i będzie działać jak powinno?

(Marek Piwowarski) #2

Na początek:

http://wiki.wtw.im/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Może się przyda :slight_smile:

(bart86) #3

ja w wtw wpisałem tylko jeden numer gg, do gg nie potrzeba nic grzebać z XMPP

(Rapid) #4

Ok popatrzę tam w wolnej chwili dzięki.